Ubuntudan ubuntuya uzak masaüstü erişimi

Başlatan Blade44, 04 Şubat 2010 - 18:57:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Blade44

Meraba arkadaşlar. Ubuntudan ubuntuya uzak masaüstü erişimi yapamıyoruz. Wine ile teamvieweri denedik fakat Windowstan Ubuntuya erişim sağlıyormuş. Uzak masaüstü görüntüleyicisiyle nasıl bağlantı yapacağız ? Pc yi bulabilmek için neler yapmamız lazım ? Bu arada aynı ağ da değiliz.

barış

Karşı taraf da uzak masaüstü gönderilerini kabul etmeli.

Blade44

Öyle bir bildirim gitmiyorki yani daha doğrusu tam olarak Bağlan dediğimizde Ana Bilgisayara ne yazacağımızı bilmiyoruz.

Tuxie

öncelikle sistem-tercihler-uzaktaki masaüstü tıklayarak açın orda görürsün zaten gerekli yerleri işaretle orada senin ıp numaran verilir karşı taraf bu ıp numarasını yazarak bağlanabilir sende kabul etmelisin ve aynı ayarları her iki tarafta yapmalı.

agritux

Blade44

Masaüstünüz sadece yerel ağ üzerinden erişilebilir. Diğerleri bilgisayarınıza localhost adresini kullanarak ulaşabilirler. // Sadece yerel ağ üzerinden erişilebilir diyor ?

Tuxie

o hep öyle diyor fazla takılma orada ıp numarası ve bir ad vermesi lazım.(masaüstünüzü diğer kullanıcıların görüntülemesine izin ver)kısmını işaretleyin.

Blade44

Ya uğraştım uğraştım olmuyor bir türlü bağlanamıyoruz. Teamviewer gibi bir programla mümkün değil mi ? :S

Tuxie

ya nasıl olmaz anlamıyorum hergün yapıyorum 2 laptop ile gayet  güzel bağlanıyor.ek olarak başka bişeye gerek yok siz tam olarak dediklerimi yaptınızmı?ıp numaranız görüntülendimi? tam olarak ne gibi hata veriyo.uzak masaüstü görüntüleyiciyi açıp bağlan diyin .protokol olarak vnc seçin ,ana bilgisayar kısmına ıp nosunu yada size vermiş olduğu .....-local ismini girin. bağlanması lazım.dediğim gibi karşı tarafta aynı ayarları yapıp bağnatıyı kabul etmeli.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 04 Şubat 2010 - 20:47:49

aynı ağda değilmişsiniz :D bu durumda bilemiycem ama modeminiz size bir ıp adresi atar.bu ıp ile bağlanamayabilirsiniz belki bu yüzden oluyodur.port açmanız gerekir belki.

joint35

aynı sorun bende de var hem ubuntudan ubuntuya hemde ubuntudan windowsa nasıl uzak masaüstü bağlantısı kuracağız, farklı ağlarda olduğumuzu belirtmek isterim :)
Hallederiz..:)

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

mysnoopy

Ben şuan işyerinde windowstan, evdeki ubuntumu kontrol ederek foruma bağlanıyorum (yaklaşık bir aydır kullanıyorum). TeamViewerın linux deb paketini kendi sitesinden indirdim. Ubuntuya kurmak sorun olmadı. Şifre atadım ve teamin verdiği kodla herhangi bir bilgisayardan (windowsta deneme şansım oldu sadece) team ile giriş yapabiliyorum. Büyük ihtimalle TeamViewer ile linuxtan linuxa kontrolde rahat bir şekilde sağlanır, deneme fırsatım olmadı.