[Çözüldü] root sorunu

Başlatan wegaserhan, 04 Şubat 2010 - 18:37:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

wegaserhan

slm arkadaşlar buyuk bir hata yaptım. depo diye kullandığım bölüme girmek için durmadan parola istiyordu onu kaldırabılmek ıcın kullanıcılar bölümüne grdim once ayrıcalık bolumunde hepsini seçtim.değişen bişi olmayınca hepsini kaldırdım.sorun bundan sonra çıktı. artık işlem yapamıyorum. ne zaman şifre istese yazıyorum ama kabul etmıyor. sadece oturum açabiliyrum işlem yapamıyorum. nasıl eski haline getirebilirim.

By_Mihni

Silmişken bari şunlarıda silelim sonra bilgisayarı yeniden başlatın.
rm -rf .gnome .gnome2 .gconf .gconfd bu kodu konsola yazınız.

wegaserhan

yazdım ama hiçbirşey olmadı. root olarakta açamıyorum konsolu. kaldık böyle.ayrıcalıklar bölümünde hiç yetkim yok suan.pc açılırken root olarak nasıl açılır bilmiyorum.zaten şifre ister oda olmuyor.neden şifreyi kabul etmıyor anlamadım.

agritux

Yeni kullanıcı oluşturup eskisini silmeyi deneyin.

wegaserhan

kullacını bölümüne geldiğimde altta anahtar olan şekle tıklıyorum.giriş için yetılı olun diyor ama şifreyi kabul etmıyor.onu bi açsa yenıde oluştururum olanında yetkısını düzenlerim.anlamadığım bunu neden yapıyor.root için özel bir şifre vermemiştim.kullancı adı ve şifre koydum normaldede o şifre root yerınede geçiyordu.şimdi root değiştimi onu anlamadım.pcyi kullanabiliyorum ama hiçbir yetkım yok. o kadarda uğraştım özelleştirmek için compiz falan.tam oldu derken sorun çıktı.oturum açmadan root olma imkanı varmı oturum açma ekranına geldiğinde diğerlerini tıkladım. kullanıcı adına root yazdım kullandığım şifreyi yazdım olmadı.bunu nasıl duzelticez? formata girmesin bu durum. zaten update ıcın 150 mb gitti.

occipital

Kullanıcı Adına root yazdın Şifreye root yazmayı denesen

wegaserhan

şifre rootda olmadı. kaldı bu sistem galiba. geridönüşü olmayan bir hata yaptık.kurulum cdsi ile açma gibi bişi yapabilirmiyiz.kırmak için bişi yapamazmıyız.

bytan

Makinanı kurtarma kipinde açıp root shell'e düştükten sonra root kullanıcısına şifre ata:

passwd root

Makinayı yeniden başlattıktan sonra giriş yapabilirsin. Kullanıcılar ve Gruplar uygulamasını kullanıp kullanıcına ait "administer the system" seçeneğini işaretle. Diğer eklemek istediklerini de ekleyebilirsin.

Eğer bu yöntemle olmazsa, elle groups içerisine kullanıcını admin olarak eklemeye çalışırız.

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

agritux

:) :)

By_Mihni

Agritux ve anlamsız sevinç ifadeleri :P

agritux

Sen buna anlamsız mı diyorsun?????
@bytan hoş geldin :)

ırmak

@bytan sizi tekrar forumda görmek büyük mutluluk:)

By_Mihni

Bytanın geldiğini daha yeni mi gördünüz :)
Adam saatlerdir forumda be canlarım :D

bytan

Özelden utandırdınız, bari toplum içinde utanmasaydım. :)
Teşekkür ederim. :)

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
PF @ ST

By_Mihni

Tabi ebubekirs'de unutmamak gerek oda buralarda :)

ebubekirs

Alıntı yapılan: By_Mihni - 05 Şubat 2010 - 18:47:50

:) Teşekkür ederim, buralardayım :)
Dünyaya gelen de benim, dünyadan giden de benim

agritux

bytan

Alıntı yapılan: ebubekirs - 05 Şubat 2010 - 18:57:42
Alıntı yapılan: By_Mihni - 05 Şubat 2010 - 18:47:50

:) Teşekkür ederim, buralardayım :)

Veteran Ebubekir 8)

PF @ ST

BayboraKaan

Lütfen konuyu geyiğe çevirmeyin.

Herkes hoşgeldi.

:) ;)

wegaserhan

çok teşekkür ederim :) sistemden umudumu yitirmiştim.şimdi süper oldu.

bytan

Başlığı etiketlersen arkadaşlar gereğini yaparlar. :) Geçmiş olsun.

PF @ ST