[Çözüldü] ses sorunu

Başlatan thrall, 04 Şubat 2010 - 18:07:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

thrall

bugün sabah saatlerinde dvd okuyucumdan kaynaklanan sebepten dolayı bilgisayara reset atmak durumunda kaldım üst üste iki üç kez ve sonrasında ses alamadım bilgisayardan, diğer kullanıcılara geçince ses var, root a geçince ses yok bilgisayarda. ne yapmam gerekiyor ? 9.10 kullanıyorum

heartsmagic

root'a geçince mi? Nasıl geçiyorsun root kullanıcısına?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

thrall

Root'a geçmek derken acaba yanlış mı kullandım kelimeyi. Yani makina üzerindeki ana kullanıcı mı desem yani esas yetkili olan kullanıcı mı desem ne demem gerektiğini bilmiyorum. Neyse ben güncellemeleri yapınca düzeldi ses sorunu kendiliğinden. Bir sorunum kalmadı.

barış

@thrall, o zaman başlığa [Çözüldü] işareti bırak ki, yöneticiler konuyu kilitlesin :)

heartsmagic

Ubuntu'da ön tanımlı olarak root kullanıcısı olmaz. Giriş yapamazsın yani doğrudan. Ana kullanıcı dediğin kurulum esnasında oluşturduğun ve sudo yetkisi olan kullanıcıdır. Sen kaç tane kullanıcıya sahiptin? Gerçi konu güncellemeyle çözülmüş ama kafalarda soru işareti kalsın istemem.

thrall

O zaman şöyle bir açıklama yapayım size, bu konu aslında halledildi yani güncelleme yapınca sorun düzeldi aslında ama bir kaç kullanıcıya ihtiyacım oldu çünkü aynı makinayı bir kaç kişi ihtiyaç dahilinde kullanıyoruz. Bu nedenle bir kaç kullanıcı açmıştım. Zaman zaman isteyen kişiler kullanıyordu. Hatta süpriz birisi gelirse diye misafir kullanıcı bile açmıştım. Yani üç veya dört adet kullanıcı oluyor genelde benim linux'ta.

heartsmagic

Tamam sen de normal kullanıcınla güncelleme yaptın.
Geri bildirim için teşekkürler.