initializing gfx code

Başlatan kdyufj, 03 Şubat 2010 - 23:36:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kdyufj

selam arkadaslar bu konu acılmıs fakat gerısı gelmemıs...
konu sukı ubuntu yu hem cd hem dvd ye yazdım  fakat  initializing gfx code dıye bır yazı cıkıyor ve orda kalıyor kuramıyorum baska pc lerde cd ve dvd ler calısıyor kurmaya calıstıgım pc de ıse diger linux versiyonları calısıyor bırtek ubuntu da sorun var ne yapmalıyım tesekkurler

By_Mihni

Donanımsal bir sorun olsa gerek o zaman. Peki ubuntunun diğer sürümlerini denediniz mi ?

kdyufj

evet denedim  bu pc haric diğerlerinde calısıyor

sabian

Sorun ekran kartıyla alakalı olabilir. En azından benimki öyle. Jaunty yüklerken sorun olmuyori güncellemeyle Karmic'e geçince de birşey yok ama CD'den kurulum yapılmak istenince ekran terminale dönüyor. Kurulum yapılamıyor. Elimde eski bir nvidia ekran kartı var yedekte, 9.10 tabanlı bir sistem kurulumu yapacağım zaman eskisini takıyorum, kurulumdan sonra söküp normalde kullandığımı takıyorum, sistemi açıp kartın driverini de yüklüyorum, mis gibi oluyor. Sizin sorun da bundan kaynaklanıyor gibime geliyor. İmkanınız varsa yöntemimi deneyin derim % 100 çalışıyor :):P
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

kdyufj

yanlız sole bı sorun var benım bunu kurmak ıstedıgım pc laptop buna ben debian backtrac pardus gıbı surumlerı kurdum sadece ubuntu kuramıyorum ılgınc olan usb disk tede calısmıyor

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.