Konsole dan format

Başlatan Hashimi, 03 Şubat 2010 - 17:06:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hashimi

Elimdeki CF kartı taktığımda Mount etmiyor sistem ama disk utility dan görebiliyorum. Oradan format atmaya çalıştığımda hata veriyor. Console dan root olup da denemek istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim.

utdmr

Diski takıp "fdisk -l" ile bölümü öğrendikten sonra; "fdisk /dev/sdX" gibi bir kodla diskte düzenleme yapabilirsiniz.
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

Hashimi

O şekilde denedim. listede göründü ancak şöyle bir hata verdi, format atmak isterken:

Unable to open /dev/sdd1

utdmr

Pek kullanımı hakkında fikrim yok ama, /dev/sdd1 yerine /dev/sdd olarak deneyebilirsiniz, çünkü /dev/sda olarak kullanımını gördüm hep.
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

Hashimi

Göründüğü şekilde denedim. Ama hata verdi. belirttiğimgibi.

Bu diskte mevcüt olan donanımsal hatalardan olabilir mi? Bunu nasıl kontrol edebilir yada düzeltirim?

agritux

Alıntı yapılan: Hashimi - 03 Şubat 2010 - 17:06:20
Elimdeki CF kartı taktığımda Mount etmiyor sistem ama disk utility dan görebiliyorum. Oradan format atmaya çalıştığımda hata veriyor. Console dan root olup da denemek istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim.

Gparted ile denediniz mi?
sudo apt-get install gparted

Menü>sistem>yönetim dizinindeki yerini alacaktır.

Hashimi

gparted i denemiştim. Dakikalarca açılmasını bekledim. Epey zaman beklememe rağmen kartı tanımadı. ve Kartı Çıkartınca program açıldı.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 04 Şubat 2010 - 23:33:44

Disk'in donanımsal hatalarını nasıl bulabilirim.