K/Ubuntu üzerinde Microsoft Office?

Başlatan laciwert, 04 Haziran 2008 - 17:00:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

laciwert

Merhaba arkadaşlar Linux 'a bildiğiniz gibi hep OpenOffice var ama OpenOffice bazen Microsoft Office'e göre yazıları şablonları ayarlamak gerçekten güç. Acaba Kubuntu'ya Microsoft Office yüklenebilir mi? Bu Microsoft Office'in Kubuntu versiyonu var mı yada Linux versiyonu var mı?
Yardımcı olursanız sevinirim.

ufuk_k

Hayır, windoz programları normal şartlarda linuxa kurulamazlar. Fakat wine adlı uygulama ile bazı programlar-oyunlar sanki windoz varmış gibi linuxa kurulup çalıştırabilir. Depolarda wine programı mevcut. Forumda da araştırma yapabilirsin. Son sürüm m$ office düzgün çalışmasa bile, önceki sürüm(ler) çalışabilir.

laciwert

Öncelikle teşekkür ederim ufuk kardeş!! Heryerde karşıma sen çıkıyorusn minnettarım...Bu arada Konqueror dopin işini hallettim Burda benim asıl sorunum open ofis yerine daha düzgün daha sorunsuz çalışan bir ofis proğramı kullanmak istiyorum acaba depolarda boyle bildiğiniz bir ofis proğoğramı varmı???? yardımcı olursan sevinirim..

munirekinci

OpenOffice'ten daha iyi bir Office yazılımı olduğunu zannetmiyorum (:

heartsmagic

Open Office kadar düzgün bir program şu an için yok. Kaldı ki OoO en az MS Office kadar kaliteli bir program setidir. Sadece alışkanlıkları yıkmak lazım. Düzgün olmayan biçimler sanırım az oynayınca düzelebiliyor. İlerde belki KOffice atak yapabilir ancak şu an değil.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ufuk_k

Başka uygulamalar var da en sağlamı open office programıdır. Koffice gibi programlar da var fakat hem Türkçe desteği yetersiz, hem de open office kadar kullanışlı değiller. Benim önerim, Open Office ile bunları kendin halletmeyi dene. Open Office belgelerini, kullanıcı dökümanlarını okuyabilirsin ve ilgili başlıklarda (bu başlığın adını değiştirirsen bu başlıkta da olur) sorularını sorabilirsin. Dediğin şablonların nasıl olduğunu bilemiyorum ama ayarlanabilir diye düşünüyorum.

Not: Diğer başlıktaki sorunun çözüldüyse, lütfen geribildirim yap. Yoksa kimi sorunu çözüldü/çözülmedi haberi olmuyor bakanların.