[Çözüldü]download sorunu

Başlatan thrall, 03 Şubat 2010 - 16:18:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

thrall

9.04 beta sürümü çıktığı andan itibaren ubuntu kullanmaya başladım. 9.10 çıkıncada upgrade ettim ve çok başarılı buldum ancak şöyle bir sorunum var upgrade ettiğimden beri download yapamıyorum ubuntu ile. Herhangi bir şey indireceğim diyelim ki, tıklıyorum download linkine, nereye indirileceğini veya hemen açılacak mı sabit diske mi kayıt olacak onu seçip tamam diyorum hiç bir şey olmuyor sorunum bu, download başlamıyor yani.

heartsmagic

Sorun Firefox sorunu mudur kısacası? Eğer öyleyse Firefox'u kapatıp aşağıdaki komutu ver:

mv ~/.mozilla ~/.mozilla.yedek

Ardından tekrar açıp bir deneme yap.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

thrall

Konu kilitlenebilir, çünkü buldum sebebini. Firefox'da indirme yerini diğer partitiona vermiştim. Bu nedenle diğer partitiona şifremle giriş yapıp açmadan download yapamıyormuş bunu keşfettim. Çok basit ve gözden kaçırdığım minik bir ayrıntı bu. Ama yinede benim açımdan bir tecrübe oldu. Makinamda çift işletim sistemi var. Diğer partitiona yani windows olan yere download yapıyorum genelde ubuntu üzerinde dahi olsa. Bu nedenle diğer partitiona giriş yapmak isteyince benden şifre girmemi istiyor. Ben şifre girmeden o partitionu mount etmiyor. Aslında bunada her seferinde şifre girmekten sıkıldım. Bilmiyorum bunun bir çözümü var mı ?

BayboraKaan

Çözümü var. Forumu araştırırsanız sorunuza çabuk çözüm bulursunuz.