ubuntuyu kuramadım yardım

Başlatan bersis, 02 Şubat 2010 - 13:29:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bersis

selam arkadaşlar  ben internette ubuntunun tanıtımını gördüm hoşuma gitti ve internetten indirdim ubuntu 9,10 ama ne yaptıysam olmuyor cd ye yükledim cd den açılmıyor normal hdd den çalıştırıyorum sorunçıkıyor yardım edin

canosayan

cd'ye nasıl yüklediniz? inşallah arşivden çıkartmadınız.
Chmod bizim işimiz.

barış

Konu başlıklarında yardım, lütfen bakın, acil vb. kelimeler kullanmamaya dikkat edelim :)

MD5 kontrolü yaptınız mı? Ya da Biostaki boot ayarınızın 1.sırasında CD-ROM (DVD varsa DVD işte neyse..) olduğundan eminmisiniz?

bersis

cd ye arşivden çıkarıp yazdırmıştım ama allahtan iso dosyası hala duruyor iso dosyasına sağ tıkladım ve cd yansımasını yaz dedim inşallah bu şekilde olur şuan yazıyor

barış

Alıntı yapılan: bersis - 02 Şubat 2010 - 15:43:04
cd ye arşivden çıkarıp yazdırmıştım ama allahtan iso dosyası hala duruyor iso dosyasına sağ tıkladım ve cd yansımasını yaz dedim inşallah bu şekilde olur şuan yazıyor
ISO dosyasının içini açtığın anda o dosya bozulur. Bunu bilmiyormusun?

bersis

bilmiyordum ozaman  ben tekrar indireyim

barış

Arşiv şeklinde gelir. Arşivin içini açmamalısın
Nero vb. bir ISO yazdırma programıyla yazdırmalısın. Kotalı kullanıcıysan adresine CD istet.

bytan

Alıntı yapılan: bersis - 02 Şubat 2010 - 15:43:04

Alıntı yapılan: bersis - 02 Şubat 2010 - 16:08:44
bilmiyordum ozaman  ben tekrar indireyim

Tekrar indirmenize gerek yoktu.

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST