[Çözüldü] notebook'ta battery ve wlan simgesini sildim

Başlatan badboycihan, 02 Şubat 2010 - 11:05:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

badboycihan

Merhaba Arkadaslar

Oncelikle konuyu yanlis yere actiysam ozur dilerim.
Sorunum ust panelde bulunan notebook battery ve kablosuz ag baglantisi simgelerini yanlislikla sildim. Tekrardan nasil geri getirebilirim? Sag tiklayip add to panel dedigimde orda acilan pencerede goremiyorum.
Bu sorunu cozmem'de yardimci olursaniz cok sevirim.

Son olarak gecenlerde bir ubuntu kullanicisinin bilgisayarinda alt panelde hem Turkce hemde ingilizce klavye secenegi vardi. Sanirim kendine kisayol yapmis birde bayrak eklemis ve onlara tiklayarak hizli klavye degisimi yapiyordu. Ona sormayi unuttum. Bu konuda bilgisi olan arkadaslar yardimci olursa cok sevinirim.

Tesekkurler

Arkadaslar ilk sorunumu cozdum.
panele ekle dedikten sonta bildiri alanini seciyoruz. bilmeyen arkadaslarda bu sekilde yapabilir.
diger sorum halen gecerlidir :)
CentOS

Günebakan

panele ekleden "klavye belirtecini" ekle....

badboycihan

Tesekkur ederim guzel bir yontem ama benim demek istedigim o degildi.
tam olarak bilmiyorum ama kismen soyle yaptigini hatirliyorum.

1. add to panel
2. custom application launcher

iste burdan sonrasinda oraya bir yol yaziyordu yanlis hatirlamiyorsam etc ile basliyor ve sonunda'da tr veya en yaziyordu sonrada bunlara simge olarak bayrak yapmisti
CentOS

badhero

Sistem > Tercihler kısmında "Güç Yönetimi" olmalı artık sizde Power Management mıdır bilemiyorum ona girip sekmelerden (üstteki) en sağdakine gelin oradan batarya simgesinin her zaman gösterilmesini seçebilirsiniz. (Bende en alttaki seçenek)

Ekleme: Kusura bakmayın sonuna kadar okumamışım, ilk sorununuzu zaten çözmüşsünüz. Diğer sorunuzla ilgili bir fikrim yok. Windowsta kısayol tuşu vardı ama Ubuntu'da yok sanırım :) En azından Windows'taki gibi "Alt + Shift" değilmiş.

badboycihan

Merhaba

ubuntudaki windowstakinden daha guzel. Gerci ubuntu windowstan daha guzel :D ama halen klavye kismini cozemedim
CentOS

heartsmagic

Alıntı yapılan: badboycihan - 02 Şubat 2010 - 23:49:06
Tesekkur ederim guzel bir yontem ama benim demek istedigim o degildi.
tam olarak bilmiyorum ama kismen soyle yaptigini hatirliyorum.

1. add to panel
2. custom application launcher

iste burdan sonrasinda oraya bir yol yaziyordu yanlis hatirlamiyorsam etc ile basliyor ve sonunda'da tr veya en yaziyordu sonrada bunlara simge olarak bayrak yapmisti

İstediğin nedir? Diller arasında geçiş değil mi?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ebubekirs

Sistem > Klavye > Düzenler kısmında diller arası geçiş için kısayol tuşları var. Herhangi bir tuş ikilisini aktif hale getirmeniz yeterli.
Dünyaya gelen de benim, dünyadan giden de benim

badboycihan

arkadaşlar sonunda buldum sizinlede paylasiyorum

kısayol olarak setxkbmap tr veya setxkbmap us olarak yapıp birde internetten ufak bir bayrak bulup eklerseniz iş tamam.

gayet kullanışlı ve hızlı bir kısayolumuz var artık
CentOS

heartsmagic

Sistem-Tercihler-Klavye
Düzenler-Düzen Seçenekleri-Key(s) to change layout

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.