[Arşiv]Hardy askıya alma problemi?

Başlatan yogarock, 03 Haziran 2008 - 21:29:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yogarock

Arkadaşlar merhaba,

Bu Hardy'de askıya alma kipini kullanırken ve çalışıyoken şimdi çalışmıyor. Askıya al diyorum bilgisayar kapanıyor açtığım zaman simyiyah ekran çıkıyor karşıma hiç böyle bir şey olmamıştı bu sorunu yaşayan arkadaşlar varsa ve çözüm üretmişlerse yazarlarsa süper olur.

munirekinci

yogarock

benim swap alanı 2 gb zaten....ayrıca tam olarak ne yapıcağımı anlamadım...

heartsmagic

Sanırım bu son kernellerin marifeti. Ne yazık ki bu askıya alma veya uyutma işlemleri Linux dünyasında tam oturmadı. Birbirinden bağımsız projeler var ve neyi kernele gömsek diye düşünüyor geliştiriciler. Kimisi bazı kullanıcılarla sorunsuz çalışırken kimisi hiç çalışmıyor. Bende de eskiden çalışan şey şu an çalışmıyor mesela. Pek kullandığım bir şey olmadığından fazla takmıyorum ancak müdavimleri için can sıkıntısı olabilir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

yogarock

heartsmagic

Konu için Launchpad'de hata araması yapılabilir.

yogarock

araştırıyorum zaten...teşekkür ederim olmadı senin bana yazmış olduğun bir script vardı onu kullanırım o çalışır büyük bir ihtimalle...teşekkürler tekrar...

heartsmagic

Umarım çalışır ama sene oldu sanırım onu yazalı :) Çok sular aktı köprünün altından fakat denemekte fayda var tabi.

yogarock

izzetguntalaz

Hazırda bekletme bende çalışıyor ama tam kullanamıyorum.
Çünkü hazırda bekletmeden bilgisayarımı açtığımda renkler biraz bozuluyo.

Ben de kullanmıyorum bu özelliği.

Ha unutmadan şunuda belirteyim. Win xp de bile hazırda bekletme hatalı. Mesela hazırda bekletmeden sistemi açtığımda intel in speed step (işlemci kullanılmadığında çarpanın ve voltajın düşürülmesi)
teknolojisini kullanamıyorum. işlemcim sürekli 3ghz de duruyo o zamanda çok ısınıyo.
Bu yüzden win de dahi bu özelliği kullanamıyorum.

hasansahin

Serkan'ın dediği gibi bazı şeyler tam oturmadı. Benim anakartımda "acpi=off" parametresi vermeden Linux boot etmek imkansız idi. Tabiki bu parametre ile boot ettiğiniz zaman acpi kullanamıyorsunuz ve sistem "halt" edemiyorsunuz. Manual olarak düğmeden kapatmak gerekiyordu. BIOS update yaptım ve şimdi acpi=off parametresi çalışmıyor. Bunun yerine "noapic" çalışıyor. Fakat noapic ile sistemi boot etmeme rağmen apic kullanılabiliyor :) ilginç değilmi...

Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.
Albert Einstein.