Şifreleme programı

Başlatan cengizun, 28 Ocak 2010 - 22:36:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cengizun

Arkadaşlar merhaba...

Klasörlerimi ve dosyalarımı şifreleyip sadece kendim açacak şekilde ayarlamak istiyorum. Sitede aradım bir şey bulamadım. Kullanımı kolay ve synaptic paket yöneticisinden kurabileceğim bir program önerebilir misiniz?
Cengiz ÜNAL
www.cengizunal.com.tr

utdmr

Kullanımı pek basit gelmeyebilir ancak, ecryptfs programını kullanabilirsin, SUDO e-dergi'nin bir sayısında anlatımı olması gerekiyor.
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

cengizun

Teşekkürler @utdemir...

Kurdum ama uygulamaların içinde nereye gitti anlamadım, donatılarda yok.

Hangi sayıda acaba nasıl tarayabilirim.
Cengiz ÜNAL
www.cengizunal.com.tr

utdmr

Konsoldan kullanılıyor program, menüye kısayolu gelmiyor, bu yüzden biraz zahmetli dedim. Dergide 12. sayıda preload başlıklı konuda anlatımı da :).
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

cengizun

Bi uğraşayım bakayım. Rapor veririm ziyan mıyım neyim söylerim...
Cengiz ÜNAL
www.cengizunal.com.tr

XRumer

Cryptkeeper yazılını öneririm. Kurmak için :

sudo apt-get install cryptkeeper

komutunu kullanabilirsin. Bu yazılım sayesinde şifreli envy kulasörleri oluşturabiliyorsun. Yalnız dikkatli olmalısın şifreyi unutursan kırmanın ve çözmenin hiçbir yolu yok. Çok güvenli yani.

cengizun

12. sayıda yok öyle bir şey... ?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 29 Ocak 2010 - 11:27:30

Pardon var :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 29 Ocak 2010 - 11:35:30

Abooo. Abi hayat bu kadar zor değil artık. Ben bununla uğraşacak bilgiye sahip olmak istemiyorum. Varsın şifreli olmasın. Haklıymışsın zormuş. Eğer kolay bi şey varsa grafik program falan ne güzel ama sanırım bu zor ben almayayım :))))

Yine de tavsiye için sağ ol...

Bi de şu Cryptkeepe programını deneyeyim...

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 29 Ocak 2010 - 11:50:14

Teşekkürler Cryptkeeper programı tamamdır.

Yalnız yarattığım şifreli klasörleri silemedim bir tek, bilgin var mı acaba nasıl olduğu ile ilgili.

Teşekkürler...

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 29 Ocak 2010 - 11:53:29

Tamamdır onu da buldum. Panelin üstünden anahtara tıklayıp şifreli klasörün bulunduğu sekmeye de sağa tıklayınca seçenek olarak sunuyor.

Konu bence kitlenebilir sevgili arkadaşlar.

Emeği geçen herkese teşekkürler...
Cengiz ÜNAL
www.cengizunal.com.tr

Dixie

Sorununu çözmüş bir Ubuntu kullanıcısı daha  :) Konu Kilitlenmiştir.