Güncelleme sonrası firefox problemi

Başlatan mete13, 28 Ocak 2010 - 13:25:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mete13

İyi günler arkadaşlar forumda aradım ama bulamadım ; bugün gelen güncellemeleri yaptıktan sonra firefoxta bir problem oldu.Problem şu , ben nette gezerken 3 veya 5 sekme li kullanıyorum bazen bu sayı artabiliyor fazla sorun olmuyordu. Ama bugün oluşan sorunda sekmeler arasında gezerken artık gezme yapamıyorum. O an hangi sekme açıksa yada aktifse ve ben diğer sekmeye geçmek istediğim zaman sekme geçiyor ama sayfa görüntü geçmeden önceki sekmenin görüntüsü. Yani artık sekmeler arası geçemiyorum. Birde şimdi farkettim foruma yazı yazarken imleç kayboldu bu sorunu nasıl hallederim?

Bir problem daha var o preblemde ; sekmeler açıkken kapatmak istediğim zaman çıkan ikaz penceresi artık görünyor (kadet ve çık, iptal ve kaydetmeden di galiba).Ayrıca bir başlık okumak istediğim zama o linke tıkladığım zaman o sayfayı okumak istediğimde açıklan sayfada farenin kaydırma  düğmesini kullandıktan sonra sayfa tam olarak açılıyor.

barış

Alıntı yapılan: mete13 - 28 Ocak 2010 - 13:25:27
İyi günler arkadaşlar forumda aradım ama bulamadım ; bugün gelen güncellemeleri yaptıktan sonra firefoxta bir problem oldu.Problem şu , ben nette gezerken 3 veya 5 sekme li kullanıyorum bazen bu sayı artabiliyor fazla sorun olmuyordu. Ama bugün oluşan sorunda sekmeler arasında gezerken artık gezme yapamıyorum. O an hangi sekme açıksa yada aktifse ve ben diğer sekmeye geçmek istediğim zaman sekme geçiyor ama sayfa görüntü geçmeden önceki sekmenin görüntüsü. Yani artık sekmeler arası geçemiyorum. Birde şimdi farkettim foruma yazı yazarken imleç kayboldu bu sorunu nasıl hallederim?

Bir problem daha var o preblemde ; sekmeler açıkken kapatmak istediğim zaman çıkan ikaz penceresi artık görünyor (kadet ve çık, iptal ve kaydetmeden di galiba).Ayrıca bir başlık okumak istediğim zama o linke tıkladığım zaman o sayfayı okumak istediğimde açıklan sayfada farenin kaydırma  düğmesini kullandıktan sonra sayfa tam olarak açılıyor.
Firefox sürümün kaç? En yüksek sürüme yükseltirsen belki sorun çözülür.

mete13

Firefox 3.5.7 sürümünü kullanıyorum. Şimdi farkettim pencereyi  küçültüğüm zaman artık tekrar alttaki panelden büyütemiyorum :(

barış

Bu sorun sadece firefoxtamı oluyor? Başka tarayıcılarda da oluyormu?

Sherlock Holmes

Diğer uygulamalarda bu tip gariplikler gözlemlediniz'mi
yoksa sadece Firefox'a istisnade bir durum'mu.?
Firefox'ta Tüm eklentilerinizi etkisizleştirerek(kaldrımaksızın) bir gözlemlermisiniz,
fark oluşuyor'mu......

mete13

Alıntı yapılan: barisubuntu - 28 Ocak 2010 - 13:47:40
Bu sorun sadece firefoxtamı oluyor? Başka tarayıcılarda da oluyormu?

sadece firefox kullanıyorum

Alıntı yapılan: ğnome - 28 Ocak 2010 - 13:51:48
yoksa sadece Firefox'a istisnade bir durum'mu.?
Firefox'ta Tüm eklentilerinizi etkisizleştirerek(kaldrımaksızın) bir gözlemlermisiniz,
fark oluşuyor'mu......

denedim fark yok gene aynı düzelme yok

Sherlock Holmes

sudo su
firefox -p
-create profile- ile gönlünüze göre yeni bir profil ile başlatmayı deneyiniz.
Sonuç aynı'mı.?

Alıntı yapılan: ğnome - 28 Ocak 2010 - 13:51:48
:-\

mete13

kusura bakmayın bilgisayarda bir sorun oldu düzeltemedim format attım. Hatta pardus kurdum onda da aynı sorun var anlamadım neden böyle oluyor.Hatta @ğnome arkadaş şuan sıfır kurum ama olmuyor şuan konqueror'den yazıyorum anlamadım gitti

Sherlock Holmes

Sizin durumunuzu hiç tecrübe edinmediğimden, olasılıklar birikiyor.
Makinenizin ağırlaşması herhangi bir tarayıcı açıldığında meydana geliyor, tahminim doğru'mu.?
sudo apt-get install htop
sonrasında Uçbirimde htop komutu ile başlatıp,
yada sistem/görev yöneticisini açık tutarak,
takip ediniz (kaç sekme,kaç tane flash)gibi durumlarda,
sisteminize ne kadar etkisi var.

mete13

Format attıktan sonra sistemi yeniden kurdum ama sorun hala devam ediyor. Anlayacağınız firfoxu kullanamıyorum

barış

Alıntı yapılan: mete13 - 29 Ocak 2010 - 17:34:53
Format attıktan sonra sistemi yeniden kurdum ama sorun hala devam ediyor. Anlayacağınız firfoxu kullanamıyorum
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,15791.0.html
bu linke bakarmısınız?

mete13

Alıntı yapılan: barışubuntu - 29 Ocak 2010 - 17:40:15
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,15791.0.html
bu linke bakarmısınız?

o linki denedim ve firefoxu yükselttim. Ayrıca google chrome ve opera kurdum ama aynı sorun var donma, sekmeler arası geçişte donma, belli bir süre sonra ff'te açılan indirme veya fare sağ tık yaptığımız açılan penceler sorun hiçbir şey görünmüyor. Bazen bunlardan kurtulmak için bilgisayarı kapatıp yeniden açıyorum.

önceleri kapatmadan günlerce açık kalıyordu ve sekme sayısı ona yakındı birşey olmuyordu ne olduysa o güncellemeden sonra oldu artık internete girerken sorun yaşıyorum. Yardım edin

barış

Sistemde ağırlaşma mevcut yani... Peki güncellemeden önce ufak takılmalar falan yaşıyormuydun? Güncellemenin sağlıklı olduğundan eminmisin?

mete13

güncelleme olmadan önce hiçbir sorun yoktu taki bu güncelemeyi yapana kadar

barış

Güncelleme sağlıklı olmamış demekki.
Bozuk paketler olabilir...

sudo apt-get install -f
yazarmısın konsola.

mete13

mete@mete-desktop:~$ sudo apt-get install -f
Paket listeleri okunuyor... Bitti
Bağımlılık ağacı inşa ediliyor.       
Durum bilgisi okunuyor... Bitti       
0 yükseltildi, 0 yeni kuruldu, 0 kaldırılacak ve 0 yükseltilmeyecek.

barış

Çalışan CD'den denermisin aynı şeyleri.

Sherlock Holmes

Format attıktan sonra sistemi yeniden kurdum ama sorun hala devam ediyor.
Bende sorunun neyden kaynaklanacağını tespit etmek için,
Alıntı yapılan: ğnome - 28 Ocak 2010 - 22:57:03
takip ediniz (kaç sekme,kaç tane flash,compiz,vlc)gibi durumlarda,
gibi bir yanıt vermiştim.  :)

Güncellemeleri geri alma ile ilgili bu iki tane video size faydası olur umarım.
Video'daki anlatım ingilizce maalesef, fakat uygulanmasında bir engel teşkil etmiyor. (Yardım talep ettiğiniz sürece;)

mete13

Alıntı yapılan: ğnome - 30 Ocak 2010 - 16:55:33
Format attıktan sonra sistemi yeniden kurdum ama sorun hala devam ediyor.
Bende sorunun neyden kaynaklanacağını tespit etmek için,
Alıntı yapılan: ğnome - 28 Ocak 2010 - 22:57:03
takip ediniz (kaç sekme,kaç tane flash,compiz,vlc)gibi durumlarda,
gibi bir yanıt vermiştim.  :)

Güncellemeleri geri alma ile ilgili bu iki tane video size faydası olur umarım.
Video'daki anlatım ingilizce maalesef, fakat uygulanmasında bir engel teşkil etmiyor. (Yardım talep ettiğiniz sürece;)

kusura bakmayın işimden dolayı her zaman cevap yazamıyorum. Sekme konusunda önceden rahattım genelde 5 sekme ile nette olurdum ; bazen bu sayı 10 (on)'a çıkardı.Yanlız o güncellemelerden sonra ne olduysa oldu anlamadım.Htop programında değerler normaldi.cmpiz kapalı sürekli , çünkü şuanki bilgisayarın ekrantın da bir problem car kullanamıyorum.Ama şunu fark ettim bütün eklentileri kaldırdım ve şuan alışmış olduğum bütün eklentileri kaldırdım şimdilik sorun yok gibi normal çalışıyor.Hangi eklentilerden kaynakladığını çözemedim :( . Bu benim için kötü oldu çünkü eklentier çok işime yarıyordu. İlginize şimdiden çok teşekkürler eğerki bir çözüm olursa sevinirim böylece eklentileri hiç değilse işime yarayan sorun çıkarmayanları kullanırım.

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: mete13 - 01 Şubat 2010 - 19:14:41
Hangi eklentilerden kaynakladığını çözemedim ....
Hepsini değil'de genelde kurduğunuz eklentileri sırası ile kurarak tespit edebilirsiniz,
bizi'de haberdar ederseniz, önlemimizi alıp bilgi sahibi olmuş oluruz.  :)