Ubuntu Dvd

Başlatan XRumer, 27 Ocak 2010 - 16:36:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

XRumer

Merhaba arkadaşlar,
Ubuntu'nun bir dvd kalıbını indireceğim ama takıldığım bazı şeyler var, yardımcı olursanız sevinirim. Sırayla sorayım:

1) Ubuntu, dvdsinin içinde cd'den fazla olarak ne var?

2) Kubuntu ile Ubuntu'nun dvdleri ayrı, peki Xubuntu'nun da ayrı bir dvd kalıbı mı var yoksa Ubuntu dvdsine Xfce dahil mi?

3) Ubuntu dvdsini tavsiye eder misiniz, yoksa cdden kurulum yeterli mi?

4) Cdlerde pek çok şey kısıtlanmış (kodekler, rar paketi vs.) dvdde de böyle mi?

coni

Bildiğim kadarıyla dvdler de depolardaki paketlerde mevcut tabi hepsinin olacağını sanmam yinede. Yani size avantajı elinizin altında programlar olmuş oluyor ama ben tavsiye etmem çünkü paketler güncellendiğinde elinizdeki dvd bir işe yaramıyor. Eskiden bende dvd indiriyordum ama bir farkı yok bence cd işimi görüyor. Gerekli güncellemeleri ve programları depodan alıyorum zaten

XRumer

Peki dvdde Xfce var mı?

barış

Bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışayım;

1)Ubuntu DVD'sinin içinde CD'den fazla olarak, depolardaki paketler var. Yani bir bakıma kotalı kullanıcılar için avantaj.

2)Bunu tam olarak bilmiyorum, ancak xUbuntu DVD'sine rastlamadım. Xfce kurmak istiyorsan gene paket yöneticisine başvurman gerekecek... (sanırım)

3)Bence CD'den kurulum yeterli. Ancak depodaki paketlerin çoğu sana lazımsa ve kotalı bir kullanıcıysan DVD tavsiye ederim. Diğer durumlarda CD'den kurman yeterli olacaktır.

4)DVD'de böyle değil. Çoğu paket içinde yüklü geliyor.