Ubuntu ÖSS VCD sini açamıyor

Başlatan maydin95, 24 Ocak 2010 - 22:06:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

maydin95

Arkadaşlar ben bilgisayarda bir Dvd filmini sorunsuz izledim ama şimdi Güvender ÖSS Fizik Video CD sini açamıyor bilgisayara takıyorum ve Film oynatıcıyla aç geliyor evet diyorum ve film oynatıcıda şu çıkıyor "Belirtilen konum açılamadı; dosyayı açmak için izne sahip olmayabilirsiniz." diyor. Cd nin içinde girip avse.dat dosyasını da açamıyor ne yapmalıyım. Cd de izinlerde yok galiba. erişim haklarında erişim hakları belirlenemedi diyor.
Din; ilimle birleşirse nefaset, cehaletle birleşirse rezalet, siyasetle birleşirse de felaket olur.

hitokiri

.dat uzantılı dosyaları smplayer veya mplayer açıyordu yanlış hatırlamıyorsam film oynatıcı haricindeki uygulamları denedin mi ?
Yanlış hatırlamamışım daha öncede konuşulmuş http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=312.0   

fthzcn

Cd'nin içinden değil de programın içinden vcd oynat seçeneği ile denediğinizde açılacaktır.

maydin95

Film Oynatıcı nın içinden FIZIK diskin oynat deyince oynatıyor ama aktarmada bir sorun var sanırım. Videoyu sadece başından izleyebiliyorum. Mesela 20. dk ya gideceğimde gidilemiyor. Zaman yerinde aktarılıyor yazıyor. Bu internetten indirdiğim bir sestede böyleydi. VLC ile açtığımda (VLC ile açamadım bu videwoyu) herhangi bir sorun olmuyordu. Ve braserodan ses cd si yapacağımda hata veriyordu.
Din; ilimle birleşirse nefaset, cehaletle birleşirse rezalet, siyasetle birleşirse de felaket olur.

kozanibo

pardusta da video cd oynatmak bir işkenceydi. k3b gibi bir yazılımla videoyu çevirmek ve kaydetmek gerekiyordu. ubuntuda böyle bir problem olduğu hiç aklıma gelmezdi :(

maydin95

Arkasaşlar bu video cd sinde iki dosya var 13. ve 14. derss olmak üzere. Ben film oynatıcıdan aç dedim 13. ders açıldı ve ileri ya da geri yapamadan izledim ama 14. derse girmiyor. Mplayer ve Gnome Mplayer e yükledim yine o dat dosyasını açamadım şimdi ne yapabilirim?

setare

maydin95

VLC ile açmayı denedim de olmadı VCD yi aç diyorum ama olmadı yoksa film oynatıcının verdiği hatayı yapmıyor o. Bir deneyeyim.

hata veriyor...

setare

Medya>Disk aç yolu ile açacaksın. Olmazsa SMplayer ile dene bende her ikisi ile de açtı

maydin95

Evet oraya gelip vcd deyince açtı. Diğerine de geçiyor. Neyse ya. En iyisi bence VLC. W da GOM kullanıyordum, Ubuntuda VLC imiş. Diğerlerini de silecem. Sorunum çözüldü de başka bir program var mı Amarok, Kaffein gibi. Tabii GNOME için olacak.