Windows Movie Maker "mswvv" dosyasının dönüşümü

Başlatan alpay2050, 24 Ocak 2010 - 17:33:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alpay2050

Arkadaşlar,

Linux tabanlı bir çok video yapım programını denedim. Ancak bir amatör olarak, hiç birisi windows movie maker kadar kullanışlı ve detaylı gelmedi bana. Hatta bir çoğunu kullanamadım bile. Berbattı windows movie maker'la kıyaslarsak.

Benim şöyle bir sorunum var. Bilgisayarım aşırı derecede ısınıyor. Fanla alakalı bir sorun olabilir bilmiyorum tam nedenini. Ancak örneğin movie maker'da film projesini bitirip, film haline getirmek istediğimde bilgisayarım bir süre sonra fazla performans'tan dolayı ısınıp kendiliğinden kapanıyor. Projeleri bir türlü film dosyası haline dönüştüremiyorum anlayacağınız. Bu yüzden projelerimi, windows movie maker "mswvv" dosyası şeklinde kaydediyorum.

Benim sorum şu; ubuntu'da bu dosya formatını film dosyası haline getirebilecek bir yazılım var mı? Ya da online olarak bunu yapabilecek bir site var mı?

Bilgilendirirseniz çok sevinirim.

hitokiri

"ubuntu'da bu dosya formatını film dosyası haline getirebilecek bir yazılım var mı? "
Muhtemelen yok,
Ama düşük perforsmanslı makinada openmovieeditör kullanarak gayet iyi sonuçlar alabilirsin,
Zira benim makinede de moviemaker çalışmıyor windows üzerinde haliyle iş başa düşüyor ve bu taraftan uygulamları denemek gerekiyor...

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,15101.0.html

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,14752.0.html

bu iki başlıkta yazanlar sana yardımcı olabilir, moviemaker a benziyen bir editör olarak openshot ı da kurup denemende fayda var..

Jeaquares

http://ubuntuforums.org/showpost.php?p=7392808&postcount=2

Alıntı YapAs far as running it through wine:

http://appdb.winehq.org/objectManage...ation&iId=6183

Only version 1.2.2541.1 seems to work right now (as far as what few tests have been performed, that is). The problem with using that is that the school might be running 2.1 or so -- which means that the only version shown to be working so far might not be fully compatible with a project saved in 2.1. No tests yet on Windows Live Movie Maker, but from the other Windows Live projects so far, doesn't look too good.

It'll probably be best, if you don't have access to Windows at home -- find someplace that does and use their computer to save the project as a movie. Just don't forget to take the source files along with you!

Senin sorununu yaşayan birine yazılan bir cevap. Eğer Movie Maker sürümün 1.2.2541.1 ise Wine aracılığı ile yükleyip deneyebilirsin ama bunun üzerine sadece birkaç test yapılmış ve maalesef Ubuntu'nun (genel olarak Linux'un) Live platformuyla arası iyi değil.

Eğer projen farklı bir sürümde kaydedilmişse şansın daha da azalıyor. Yine de son sürüm Wine ile dene, denemekten bir şey kaybetmezsin. Ama en iyisi başka bir bilgisayarda halletmen olacak gibi görünüyor.
When I look into your eyes, there's nothing there to see...
Nothing but my own mistakes, staring back at me...

**//Ubuntu 9.04 Jaunty Jackalope Hayranı & Kullanıcısı//**

BayboraKaan

Windows Movie Maker ile hazırlanan dosyaları Ubuntu ile nasıl açabilirim?

Dosyanın uzantısı .Ink

heartsmagic

Uzantı .Ink mı .lnk mı? Eğer .lnk ise bunlar kısayoldur, Movie Maker dosyaları ne türde oluyor?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

BayboraKaan

Alıntı yapılan: heartsmagic - 03 Mart 2010 - 10:38:53
Uzantı .Ink mı .lnk mı? Eğer .lnk ise bunlar kısayoldur, Movie Maker dosyaları ne türde oluyor?
.lnk olabilir. İnan hiç bir bilgim yok eşim resimlerden bir şeyler hazırlamış müzikli filan bir tülü açamadım.

ironic

Alıntı yapılan: DevilTUX - 03 Mart 2010 - 17:31:45
Alıntı yapılan: heartsmagic - 03 Mart 2010 - 10:38:53
.lnk olabilir. İnan hiç bir bilgim yok eşim resimlerden bir şeyler hazırlamış müzikli filan bir tülü açamadım.

Bu dosyayı tekrar Movie Maker ile açıp proje olarak kaydet değil de mpeg türü bir çıktı alırsa herhangi bir oynatıcı açar.