Grub 2'yi yeniden kurmak ve Windows 7'yi eklemek

Başlatan miles, 24 Ocak 2010 - 13:41:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

miles

Arkadaslar bu konu hakkinda cok baslik oldugunu biliyorum . Fakat 4 gundur eve kapanmis durumdayim ve sadece bu ise odaklandim artik cozemedigim icin burada yaziyorum. Yarin bir proje icin windowsa ihtiyac duyacagim eger bu isi en yakin zamanda cozememzsem ne olacak bilemiyorum.
Su anda Ubuntu 9.1 live cd deyim. Once ubuntuya daha sonra tekrar windowsa format attim. Dogal olarak windowsa format sonrasi grubu tekrar kurdum ama beceremedim. Su anda ne yaptiysam da ne ubuntuya ne de windowsa giris yapamiyorum. Grub2 ye bagli herseyi silip tekrar kurmam gerek. Nedenide su > 4 gundur surekli komut giriyorum herseyi berbat ettim. Bir suru dosya kopyalayip sildim boot ve grub dizinlerinden.
Nasil eski halime donecegimi dusunuyorum. Ubuntuya format atsam da birsey degismeyecek biliyorum.
Yardimlarinizi bekliyorum.
Tesekkurler!

Ufak bir istek > Forumdaki uyeler burada para karsiligindan calismiyor cok iyi biliyorum herkese de bu sebeple tessekkur borcluyum ama ufak bir istekte bulunacagim. Grub2 hakkinda cok daha detayli aciklamalar yazilirsa cok sevinirim. Gercekten bilgisi olamayan kisi icin coz zor bir durum. Ozellikle bu konu uzerinde cok durulmasi gerek, cunku insanlar ubuntuda sorun yasayinca bilgisayari farkli bir isletim sisteminde o gecici sorunu cozene kadar kullanabilir, ama gurbta cikan bir problem bilgisayari tamamen kullanmamizi engelliyor.

sabian

Bir yazım hatası var başlıkta; Guru2 değil de Grub2 olarak değiştirmeniz gerekecek...
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

umutubuntu