Kontact posta istemcisi ile posta gönderemedim.

Başlatan cengizun, 23 Ocak 2010 - 00:35:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cengizun

Arkadaşlar merhaba...

Kontact kurdum süper bir program IMAP ayarlarımı yaprım gmail hesabımı görüntüleyebildim. Herşey süperdi ama posta göndereyim derken aşağıdaki sorunu veriyor. Ne yapacağım ben şimdi???

Bilen varsa söylesin zira programı kullanacağım uzun zamandır düşünüyordum vakitsizlikten bu güne kaldı. Süper programmış...
Cengiz ÜNAL
www.cengizunal.com.tr

umutubuntu

Bir KDE programı olan Kontact son sürümünde çok fazla hata veriyor, buradan hata bildirimi dışında yapılabilecek çok fazla bir şey yok.
Bunun yerine Ubuntu içinde kurulu gelen Evolution'u kullanmanızı önerebilirim. Kontact'a göre daha sade bir ara yüzü mevcut, içeriğinde e-posta, adres defteri, takvim, yapılacaklar listesi, not alma mevcuttur eklentilerle haber okuyucu eklenebiliyor.

cengizun

Gerçekten mi? Çok üzüldüm Evolution da postaları tarihine göre ayıramadım. Aslında o özelliğine tav oldum. postaları tarihe göre kategorize etmek çok önemli bir özellik...

Evolution bunu yapabiliyor mu? biliyor musun?
Cengiz ÜNAL
www.cengizunal.com.tr

umutubuntu

cengizun

Cengiz ÜNAL
www.cengizunal.com.tr

umutubuntu

Üstte bulunan Gönderen Konu Tarih kısımlarına fare ile tıklarsanız düzene girer, mesela tarihe tıklayınca eskiden yeniye ya da yeniden eskiye diye sıralıyor.

cengizun

Kontact, Microsoft Outlook daki gibi; bu gün, dün, çarşamba, geçen hafta, ay, daha eski diye postaları kategorize ediyor onu diyorum. Söylediğinizi denedim biliyorum. Ha diyeceksin çok mu önemli, ben microsofta öyle bi alıştım ki postalar kafamda o sıraya göre dizili bulmam kolay oluyor bu şekil çok karışık geliyor da.
Cengiz ÜNAL
www.cengizunal.com.tr

umutubuntu

Evet haklısınız Kontact'ın öyle bir güzelliği var, maalesef Evolution'da rastlamadım belki eklenti ile mümkündür, tabi araştırmak lazım.

cengizun

Yardımların için teşekkür ederim Umut...

Ben yinede Kontact programını bir bilene danışmak isterim belki ilcı bilen vardır. Çünkü yapamadığım şey posta göndermek. Alıyorum ama gönderemiyorum bu hatayı veriyor acaba alma ayarlarını mı yanlış yaptım. Ayarları gösteren bir yer var mı?

Bilen var mı?
Cengiz ÜNAL
www.cengizunal.com.tr

umutubuntu

Eposta programlarında genelde Gmail için alımda imap.gmail.com,ssl gönderimde smtp.gmail.com,ssl kullanılıyor, yinede Gmail ayarlarından yapılandırma kısmından kontrol edilebilir.

cengizun

Gelen postayı yanıtla dediğimde, yanıtımı gönderiyor. Ama yeni posta yaratmaya kalktığımda program kapanıp şu üzücü mesajı veriyor. Ve ben her seferinde bir umutla bir daha deniyorum sanki sonuç değişecekmiş gibi :)))

İmdaaat...

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 23 Ocak 2010 - 23:24:49

Arkadaşlar yok mu bilen yardım edebilen?
Cengiz ÜNAL
www.cengizunal.com.tr