Bittorrent 5.3 GPL kurulum sorunu

Başlatan nomercy, 22 Ocak 2010 - 15:23:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nomercy

Kendi sitesinden indirdiğim Bittorrent-5.3-GPL dosyasını kuramadım kurulum için verilen açıklama dosyasında bazı bağımlılıkların gerekli olduğu söyleniyor bu bağımlılıkların synaptic de bulabildiklerimi kurdum fakat 1 tanesini bulamadım
pycrypto-2.0.1
isimli olanını kendi sitesinden indirdim ve kurmaya çalıştım fakat
python setup.py install
bu paketi kurmak için yukardaki komutu verdikten sonra aşağıdaki hataları veriyor
running install
running build
running build_py
running build_ext
building 'Crypto.Hash.MD2' extension
gcc -pthread -fno-strict-aliasing -DNDEBUG -g -fwrapv -O2 -Wall -Wstrict-prototypes -fPIC -Isrc/ -I/usr/include/python2.6 -c src/MD2.c -o build/temp.linux-i686-2.6/src/MD2.o
src/MD2.c:15:20: error: Python.h: No such file or directory
src/MD2.c:102: error: expected '=', ',', ';', 'asm' or '__attribute__' before '*' token
In file included from src/MD2.c:118:
src/hash_template.c:29: error: expected specifier-qualifier-list before 'PyObject_HEAD'
src/hash_template.c:33: error: expected '=', ',', ';', 'asm' or '__attribute__' before 'PyTypeObject'
src/hash_template.c: In function 'newALGobject':
src/hash_template.c:42: warning: implicit declaration of function 'PyObject_New'
src/hash_template.c:42: error: expected expression before 'ALGobject'
src/hash_template.c:42: warning: assignment makes pointer from integer without a cast
src/hash_template.c: At top level:
src/hash_template.c:49: error: expected ')' before '*' token
src/hash_template.c:64: error: expected '=', ',', ';', 'asm' or '__attribute__' before '*' token
src/hash_template.c:83: error: expected '=', ',', ';', 'asm' or '__attribute__' before '*' token
src/hash_template.c:95: error: expected '=', ',', ';', 'asm' or '__attribute__' before '*' token
src/hash_template.c:130: error: expected '=', ',', ';', 'asm' or '__attribute__' before '*' token
src/hash_template.c:145: error: expected '=', ',', ';', 'asm' or '__attribute__' before 'ALG_methods'
src/hash_template.c:154: error: expected '=', ',', ';', 'asm' or '__attribute__' before '*' token
src/hash_template.c:163: error: expected '=', ',', ';', 'asm' or '__attribute__' before 'ALGtype'
src/hash_template.c:188: error: expected '=', ',', ';', 'asm' or '__attribute__' before '*' token
src/hash_template.c:219: error: array type has incomplete element type
src/hash_template.c:220: error: 'PyCFunction' undeclared here (not in a function)
src/hash_template.c:220: error: expected '}' before 'ALG_new'
src/hash_template.c: In function 'initMD2':
src/hash_template.c:236: error: 'PyObject' undeclared (first use in this function)
src/hash_template.c:236: error: (Each undeclared identifier is reported only once
src/hash_template.c:236: error: for each function it appears in.)
src/hash_template.c:236: error: 'm' undeclared (first use in this function)
src/hash_template.c:238: error: 'ALGtype' undeclared (first use in this function)
src/hash_template.c:238: error: 'PyType_Type' undeclared (first use in this function)
src/hash_template.c:239: warning: implicit declaration of function 'Py_InitModule'
src/hash_template.c:242: error: 'o' undeclared (first use in this function)
src/hash_template.c:242: warning: implicit declaration of function 'PyInt_FromLong'
src/hash_template.c:242: warning: implicit declaration of function 'PyDict_SetItemString'
src/hash_template.c:242: warning: implicit declaration of function 'PyModule_GetDict'
src/hash_template.c:242: warning: implicit declaration of function 'Py_DECREF'
src/hash_template.c:245: warning: implicit declaration of function 'PyErr_Occurred'
src/hash_template.c:246: warning: implicit declaration of function 'Py_FatalError'
error: command 'gcc' failed with exit status 1

Asıl kurmak istediğim programa gelince
$ sh build_nix_pkg.sh deb                                      --> Deb paketi oluşturmak için
komutunu verdikten sonra aşağıdaki hatayı alıyorum ve deb paketini oluşturmuyor
build_nix_pkg.sh: 23: cdv: not found
Traceback (most recent call last):
  File "language_codes.py", line 15, in <module>
    from BTL.language import language_names
ImportError: No module named BTL.language
BitTorrent/GUI_wx/DownloadManager.py:1412: uyarı: 'msgid' biçim dizgesi isimsiz argümanlarla gerektiği gibi yerelleştirilemez:
                                                  Çevirmen argümanları yeniden sıralayamaz.
                                                  Lütfen isimli argümarları destekleyen bir biçim dizgesi kullanmayı
                                                  ve argümanlar için bir demet yerine bir eşleme yapmayı düşünün.
BitTorrent/GUI_wx/DownloadManager.py:1414: uyarı: 'msgid' biçim dizgesi isimsiz argümanlarla gerektiği gibi yerelleştirilemez:
BitTorrent/GUI_wx/DownloadManager.py:1548: uyarı: 'msgid' biçim dizgesi isimsiz argümanlarla gerektiği gibi yerelleştirilemez:
BitTorrent/GUI_wx/DownloadManager.py:1550: uyarı: 'msgid' biçim dizgesi isimsiz argümanlarla gerektiği gibi yerelleştirilemez:
BitTorrent/GUI_wx/DownloadManager.py:1840: uyarı: 'msgid' biçim dizgesi isimsiz argümanlarla gerektiği gibi yerelleştirilemez:
BitTorrent/GUI_wx/DownloadManager.py:2852: uyarı: 'msgid' biçim dizgesi isimsiz argümanlarla gerektiği gibi yerelleştirilemez:
BitTorrent/GUI_wx/DownloadManager.py:3405: uyarı: 'msgid' biçim dizgesi isimsiz argümanlarla gerektiği gibi yerelleştirilemez:
bittorrent-console.py:137: uyarı: 'msgid' biçim dizgesi isimsiz argümanlarla gerektiği gibi yerelleştirilemez:
bittorrent-console.py:140: uyarı: 'msgid' biçim dizgesi isimsiz argümanlarla gerektiği gibi yerelleştirilemez:
bittorrent-curses.py:95: uyarı: 'msgid' biçim dizgesi isimsiz argümanlarla gerektiği gibi yerelleştirilemez:
bittorrent-curses.py:258: uyarı: 'msgid' biçim dizgesi isimsiz argümanlarla gerektiği gibi yerelleştirilemez:
bittorrent-curses.py:261: uyarı: 'msgid' biçim dizgesi isimsiz argümanlarla gerektiği gibi yerelleştirilemez:
changetracker-console.py:35: uyarı: 'msgid' biçim dizgesi isimsiz argümanlarla gerektiği gibi yerelleştirilemez:
launchmany-curses.py:75: uyarı: 'msgid' biçim dizgesi isimsiz argümanlarla gerektiği gibi yerelleştirilemez:
launchmany-curses.py:233: uyarı: 'msgid' biçim dizgesi isimsiz argümanlarla gerektiği gibi yerelleştirilemez:
torrentinfo-console.py:30: uyarı: 'msgid' biçim dizgesi isimsiz argümanlarla gerektiği gibi yerelleştirilemez:
xgettext: ./twisted/._copyright.py:1 içinde ASCII olmayan dizge.
          Lütfen, kaynak kodlamasını --from-code seçeneği ile ya da
          http://www.python.org/peps/pep-0263.html adresinde belirtildiği gibi
          bir açıklama ile belirtiniz.
  File "<string>", line 1, in <module>
  File "BitTorrent/__init__.py", line 36, in <module>
    from BTL import BTFailure, InfoHashType
ImportError: No module named BTL

Building deb for Python 2.4...
  File "setup.py", line 23, in ?
    from BitTorrent.platform import install_translation
  File "/home/nomercy/BitTorrent/python_bt_codebase/BitTorrent/__init__.py", line 36, in ?
cd: 121: can't cd to dist/
ls: BitTorrent-*.tar.gz'e erişilemedi: No such file or directory
mv: 'bittorrent__python2.4' sonrasında hedef dosya işleyeni eksik
Daha fazla bilgi için `mv --help' yazın.
tar: seçenek bir argümanla kullanılır -- f
Daha fazla bilgi için `tar --help' veya `tar --usage' yazın.
rm: eksik terim
Daha fazla bilgi için `rm --help' yazın.
sed: ../debian/control okunamıyor: No such file or directory
dpkg-deb: paketle ilgili bilgi burada bulunamadı `bittorrent__python2.4/DEBIAN/control'
Done with deb for Python 2.4.

acaba nerde hata yaptım yardımcı olabilirseniz sevinirim

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 22 Ocak 2010 - 17:27:07

En baştaki bağımlılık dosyasını yüklemeyi başardım fakat program yüklemesinde aynı sorun hala devam ediyor :) beceremedim bu arada http://www.bittorrent.com/opensource sitesinden indirdim dosyayı

hitokiri

http://www.bittorrent.com/btusers/download/directory-list#section-linux  burda yazdığına göre wine la çalıştırmak için diyor.. Ve kendileri synaptic paket yöneticisinde deb paketi halinde bulunuyor ya da aynı ada sahip başka bir torrent programı var.http://packages.ubuntu.com/search?keywords=bittorrent&searchon=names&suite=karmic&section=all 

bahsettiğin dosyanın içindeki bittorente de bu yazıyor:
Alıntı Yap   * Download and install the .deb or .rpm package for
          BitTorrent & Python 2.6

Ayrıca Transmission bittorrent işlemciyi de kullanabilirsin..

nomercy

Orda sözünü ettiği wine seceneği ile windows versiyonunu da kurabileceğimiz benim kurmaya çalıştığım versiyon ise 5.3 versiyonu ve open source GPL ile lisanslanmış versiyonu kuramadım ama bir türlü kaynak kodundan

hitokiri

Alıntı yapılan: nomercy - 22 Ocak 2010 - 21:46:30
Orda sözünü ettiği wine seceneği ile windows versiyonunu da kurabileceğimiz benim kurmaya çalıştığım versiyon ise 5.3 versiyonu ve open source GPL ile lisanslanmış versiyonu kuramadım ama bir türlü kaynak kodundan
Şİmdi senin bunu derleyip .deb pakedi haline getirmen gerek yani , şimdi öyle bi şey ki kurdun diyelim sorunları çözüp , deb paketinin düzgün kurulup çalışcağnı bilemezsin yani o kadar uğraştıktan sonra , uğraştığınla kalabilirsin  http://www.google.com.tr/search?hl=tr&client=firefox-a&rls=com.ubuntu%3Atr-TR%3Aofficial&hs=w7k&q=Bittorrent+5.3+GPL+bug&btnG=Ara&meta=&aq=f&oq=   benim anlamadığım onca torrent uygulaması varken bu uygulamanın eski sürümü de depoda mevcutken neden bu kadar uğraştığın muhtemeln exe dosyası wine ile çalışıyordur en kötü ihtimal .. Yani yardımcı olabilmek isterdim ama hem elimden bi şey gelmez hem de o kdar bağlımlılıkla uğraşmanaz değmez...   :(

nomercy

Birçok torrent uygulaması varken bunu kullanmak istememin nedeni çok uzun zamandır bittorrent kullanıyorum ve artık ayarlarını gerçekten iyi biliyorum eski versiyonu kullanmam ise mümkün değil çünkü kullandığım siteler belirli bir sürümden öncesini banladı sahte upload oranları ayarlanabilir olduğundan, bu yüzden yeni versiyon kurmaya çalıştım wine ile iyi çalışıyor ama ben wine ile kullanmak istemediğimden dolayı bu versiyonu yüklemeye çalıştım ayrıca
python setup.py install
komutuyla da kurulabiliyor fakat onda da şöyle bir hata alıyorum

File "setup.py", line 23, in <module>
    from BitTorrent.platform import install_translation
  File "/home/nomercy/BitTorrent-5.3-GPL/python_bt_codebase/BitTorrent/__init__.py", line 36, in <module>

çözemedim bir türlü