disk bölme format atma tel güncelleme sorular

Başlatan jokerrr, 19 Ocak 2010 - 23:14:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

jokerrr

arkadaşlar ben ubuntuyu 2 aydır kullanıyorum cok sevdim memnunum ama telefonumun güncellemesi geldi ve güncellemek için program bir türlü bulamıyorum telefonumun modeli nokia ve nokia software updater ve nemesis programlarıyla güncelleniyor ve ubuntu için bu programları bulamadım ve winela yükledimdede acılmıyorlar
ilk sorum nokia güncellemelerini nasıl yapıcam yardım
ikinci sorum ben bu diskimin boyutu 160 gb ve ben bunu 80 80 bölmek istiyorum nasıl yapıcam
üçüncü sorumda ben bu böldüm disklerden birine xp yüklesem hızında bir yavaşlama olurmu xpye hiç birşey yüklemicem sadece bu güncellemeyle ilgili program falan.

yardımlarınızı bekliyorum

heartsmagic

1. Telefonun için Linux'a uygun program varsa yaparsın, yoksa Winows alternatifi düşünmen lazım.
2. Diskin boyutunu Gparted programı ile ayarlayabilirsin. Çalışan CD üzerinden yapman lazım. Ancak bölümleme işlemini dikkatli yap.
3. Yavaşlamayı Windows için mi, Linux için mi soruyorsun? Eğer Linux için soruyorsan bir yavaşlama olmaz. Windows için bilemiyorum, kullanımına bağlı.

Bir başlıkta sadece tek bir problem konuşmaya gayret gösteriyoruz. Bundan sonra her problemin için ayrı bir başlık açarsan, başlık açmadan önce de arama yaparsan seviniriz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

jokerrr

tmm bir daha konu açtığımda dikkat ederim buna gpartedı indirdim nasıl yapıcağımdan biraz bahsedebilirimisiniz

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

jokerrr

hocam görüntü bu tıkladığım zaman bölümden ayıra ayıramayız diyor

bytan

Sana verdiğim konuyu sıkılmadan baştan sona oku. Çünkü sorduğun ve muhtemelen soracağın sorularının yanıtları orada bulunuyor.
Makinanı canlı cd ile açıp gparted yazılımını kullan. Sistemin kurulu olduğu bölümü ayıramazsın.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

heartsmagic

Çalışan CD üzerinden mi yapıyorsun bunu?

Not: @bytan da aynı şeyi sormuş bile.

jokerrr

tmmdır hocam hallettim 70 mblık boş alan kaldı resim falan atıcam hangi dosya sistemi yapıcam orayı

heartsmagic

Alıntı yapılan: jokerrr - 20 Ocak 2010 - 00:16:35
tmmdır hocam hallettim 70 mblık boş alan kaldı resim falan atıcam hangi dosya sistemi yapıcam orayı

Windows'la beraber kullanacaksan NTFS yap. Windows kullanmayacağım diyorsan ext4 yapabilirsin.

localhost

Telefonlari güncellemek istiyorsan suanda alternatif bir linux programi yok. Bahsi gecen markalarda kendi güncelleme programlari ile güncelleniyor. Alternatif olarak Virtualbox üzerine Windows kurursin. USB leride aktif ettiginde güncelleme olmasi lazim. Bir kac Navigation aletini bu sekilde güncellemistim. Tek sorun Virtualboxta bazen USB aygitlarin baglantisi kopa biliyor. Eger güncelleme aninda böyle birseyle karsilasirsan. Sonu pek iyi olmaz. Diger sorularinida arkadaslar yanitliyor.
Linux LPIC1 - MCSA