[Çözüldü] Ekran Koruyucu Sorunu

Başlatan xrhymer, 19 Ocak 2010 - 20:32:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

xrhymer

Merhaba Arkadaşlar...

SMPlayer ile film izlerken yaklaşık 20 sn de bir imleç görünüp kayboluyordu. Bende bu sorunu araştırdığımda çözümünün Seçenekler->Video->Ekran Koruyucuyu Devre Bırak seçeneğini pasifleştirmek olduğunu öğrendim. Bu seferde yaklaşık 20 dk. bir Ekran Kararması meydana geliyor. Ekran Koruyucuyu iptal ettiğim halde hatta Güç Yönetimi'nden Ekranı Kapatmasını hiçbir zaman olarak seçtiğim halde...

Alttaki kodu konsola girdiğimde false uyarısı çıkıyor ki buda ekran koruyucunun aktif olmadığını gösteriyormuş.
gconftool-2 --get /apps/gnome-screensaver/idle_activation_enabled

Ek: Galiba sorun ekran koruyucuda olmayabilir. Bilgisayar boştayken de Ekran Kararıyor. Güç Yönetimini tekrar kontrol ettim, Bu Ekran Kapatılması Hiçbir Zaman olarak seçili.

Dostlarım, dost yoktur. Kendi gücünle ayakta durmalı, iradenle yaşamalı, duygunla sevmeli, düşüncenle ayırt etmelisin. Dünyanın tamamı güvenilmez olsa da kimse senin kılına bile dokunamaz kardeşim.

heartsmagic

Forumdaki Caffeine tanıtımına bakabilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

xrhymer

Caffeine tanıtımını paylaştığınız için teşekkürler.

SMPlayer'i ekledim, konuyu [Çözüldü] olarak etiketlemeden önce deneme sürüşüne çıkacağım. İşler yolunda giderse yarın etiketlerim.

İlginiz için teşekkürler.
Dostlarım, dost yoktur. Kendi gücünle ayakta durmalı, iradenle yaşamalı, duygunla sevmeli, düşüncenle ayırt etmelisin. Dünyanın tamamı güvenilmez olsa da kimse senin kılına bile dokunamaz kardeşim.

xrhymer

Caffeine sorunumu çözdü. İlginiz için tekrar teşekkür ederim.