Kaffeine sorunu

Başlatan hakanamca, 18 Ocak 2010 - 21:45:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hakanamca

Arkadaşlar şu an Ubuntu 9.10 Karmic Koala kullanıyorum,bu sürüme yeni geçtim.Kaffeine programı ile uydu kanallarını seyrediyorum ancak yazılım kimi zaman kanalları gösteriyor kimi zaman klasik " Cannot find demultiplexer plugin for the given media data " hatası veriyor.Forumda araştırma yaptım.Çözüm :
Sorununun çözümü
libxine1-ffmpeg
libavcodec-unstripped-52  isimli paketleri kurmak.
Bunun için komut satırında root haklarıyla

"apt-get install libxine1-ffmpeg libavcodec-unstripped-52"

komutunu çalıştırın.
              deniyor ancak ,
sudo apt-get install libavcodec-unstripped-52
Paket listeleri okunuyor... Bitti
Bağımlılık ağacı inşa ediliyor.       
Durum bilgisi okunuyor... Bitti       
libavcodec-unstripped-52 zaten en yeni sürümde.
0 yükseltildi, 0 yeni kuruldu, 0 kaldırılacak ve 2 yükseltilmeyecek. diyor
yani son sürümler kurulu.Kanallar bir gösteriyor bir hata veriyor yok mudur bunun kesin çaresi.Sürüm 1.0-pre2
KDE Sürümü 4.3.2 (KDE 4.3.2) Şimdiden teşekkür ederim.
13 milyar 700 milyon yıllık bir tarih,84 milyar ışıkyıllık bir genişlik.Büyüklük bu olsa gerek.Evrendeki maddenin % 4'ü bildiğimiz,ya gerisi?Evrende akıllı yaşam mı arıyorsunuz.Düzgün arayın.Bizim evrenimizin ötesinde başka evrenler de var.Belki de 10 üzeri 500 adet.O halde ey insan,neyi paylaşamıyorsun.Sevgiyi,barışı,kardeşliği paylaş.Ubuntu.

ironic

Hata kaydı burda. Yorumlarda aynı sorunu yaşayanlar olmuş. Kanalları çift tıklama yapmadan (galiba kanalı seçip  menüdeki aç düğmesi ya da sağ tık menüsü ile ) açma gibi bir öneri getirmişler. Bir süre böyle deneyip geçici çözüm sağlıyormuyuz bakalım.