[Çözüldü] Ubuntu 9.10.masa üstü çalışmıyor!

Başlatan mordack, 18 Ocak 2010 - 18:49:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mordack

pc dondu tekrar açtığımda masa üstündeki programların hiç biri yok ve imleci sağa tıklyayınca hiç bir şey yok artalan değiştiremiyor. masa üstüne ne atrsam kayboluyor.masa üstünde hiç bişey yapamıyorum.

bytan

Nautilus çalışıyor mu? Gerekiyorsa bir uçbirim açıp kendin çalıştırabilirsin. Bu arada compiz'in kapalı olduğunu varsayıyorum.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

mordack

Alıntı yapılan: bytan - 19 Ocak 2010 - 00:18:52
Nautilus çalışıyor mu? Gerekiyorsa bir uçbirim açıp kendin çalıştırabilirsin. Bu arada compiz'in kapalı olduğunu varsayıyorum.
Nautilus u uçbirimde çalıştırmak için hangi komutlar gerekiyor bilmiyorum çok özür  ???compizi de nasıl ayarladıysam pc yi açar aç maz kendisi otomatik olarak başlıyor ne compizi settings Manager den de kapatamadım ..teşekkürler Bytan.

hitokiri

uçbirimi aç
nautilus
kodunu verice düzelme olabilir..
Veya şu komutla
gconf-editor
açılan pencereden şu yolu izle /apps/nautilus/preferences/show_desktop
değerin doğru olması gerekli doğruysa yanlış yapıp tekrar doğru yap yanlışsa doğru yapıp bir dene istersen.

mordack

Alıntı yapılan: hitokiri - 19 Ocak 2010 - 00:42:29
uçbirimi aç
nautilus
kodunu verice düzelme olabilir..
Veya şu komutla
gconf-editor
açılan pencereden şu yolu izle /apps/nautilus/preferences/show_desktop
değerin doğru olması gerekli doğruysa yanlış yapıp tekrar doğru yap yanlışsa doğru yapıp bir dene istersen.
hitokiri teşekkürler masa üstüme kavuştum fakat  daha önce indirdiğim temalarım ve duvar kağıtlarım uçmuş sağlık olsun .çok teşekkürler..UBUNTU.

hitokiri

Konuyla temanın uçmasıın nasıl bir alakası var anlamadım neyse  kullanıcı/.icons  veya ./themes  e bir bak istersen , geçmiş olsun .:D

mordack

Alıntı yapılan: hitokiri - 19 Ocak 2010 - 01:22:47
Konuyla temanın uçmasıın nasıl bir alakası var anlamadım neyse  kullanıcı/.icons  veya ./themes  e bir bak istersen , geçmiş olsun .:D
((reset attım eskiye döndü uçbirim den tekrar nautilusu çalıştırdım geri geldi uçbirim i kapatınca eskiye dönüyor nautilus şöyle bir çıktı veriyor ......

(nautilus:4576): Eel-CRITICAL **: eel_preferences_get_boolean: assertion `preferences_is_initialized ()' failed

** (nautilus:4576): WARNING **: No marshaller for signature of signal 'UploadFinished'

** (nautilus:4576): WARNING **: No marshaller for signature of signal 'DownloadFinished'

** (nautilus:4576): WARNING **: No marshaller for signature of signal 'ShareCreateError'
Initializing nautilus-gdu extension
Nautilus-Share-Message: Called "net usershare info" but it failed: 'ağ kullanıcı paylaşımı' 255 hatası ile geri döndü: net usershare: cannot open usershare directory /var/lib/samba/usershares. Error No such file or directory
Please ask your system administrator to enable user sharing.

NOT: Çıktı ve belgeleri için lütfen kod etiketi kullanınız. Bakınız.

Sherlock Holmes

rm -rf .gnome .gnome2 .gconf .gconfd .metacity
sonrasında sisteminizi tekrar başlatınız.

hitokiri

Alıntı yapılan: ğnome - 19 Ocak 2010 - 01:47:53
Bunu yapınca tüm kullanıcı ayarları sıfırlanıcak öntanımlıya dönücektir haliyle sorunda çözülür.. yeniden başladığında bilgisayarın geç açılması gibi bir sorun oluşabilir bence en son çara bunu dene gconf-editor ü denemişmiydin ?

heartsmagic

Geç açılma sorunu olmaz da, tema vs. ayarları sıfırlanır.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

hitokiri

Daha önce acayip bi sorun yaşamıştım bununla ilgili biraz abartmış olabilirim ama bende geç açıldı herkes de aynı olucak diye bir kural yok tabii :D

mordack

Alıntı yapılan: ğnome - 19 Ocak 2010 - 01:47:53
:'(dediğinizi yaptım yukardan ekrana bir program getiriyorum yada artlanı değişiyorum uçbirimi kapatınca püff.(((..uçbirim açıkken * her şey tamam kapatırken artı bir şey dahamı yapmam gerekiyor acaba  görünümden gizli dosyaları göster var CTRL+H onuda işaretliyorum .. :'(pc geç  açılmıyor gconf-editor u da denedim programcığı masa üstüne sürüklüyorum kaybolup gidiyor bu arada ilk günkü şekline döndü evet ama  sorun düzelmedi ..ilginize teşekkür ederim..

NOT: Türkçe'mizde W harfi yoktur.

heartsmagic

Bu sorun olmadan hemen önce son olarak ne yaptın?
Masaüstüne atmaya çalıştığın şey ne? Bir ara böyle bir böceğimiz vardı. Sorun kapatılmamış olabilir. Eğer o sorunsa tutup bırakmak yerine kes-yapıştır veya kopyala-yapıştır dene.

mordack

Alıntı yapılan: heartsmagic - 19 Ocak 2010 - 02:20:29
Bu sorun olmadan hemen önce son olarak ne yaptın?
Masaüstüne atmaya çalıştığın şey ne? Bir ara böyle bir böceğimiz vardı. Sorun kapatılmamış olabilir. Eğer o sorunsa tutup bırakmak yerine kes-yapıştır veya kopyala-yapıştır dene.
bu sorundan önce dün gece pc dondu birden  iş te sonuç(birde tüm prıgramları kullanabiliyorum home/daki dosyalarıma tıklayınca açılmıyor.fareyle sağa hiç tıklanmıyor zaten.sanırm bunu sonu format olsa gerek ((

heartsmagic

Sen sistemi yeniden başlatınca masaüstü sorunu yine devam ediyor mu?

mordack

Alıntı yapılan: heartsmagic - 19 Ocak 2010 - 03:12:06
Sen sistemi yeniden başlatınca masaüstü sorunu yine devam ediyor mu?
ewett sadece uçbirimi açıp natilus yazınca görebiliyorum masa üstünü uç birimi kapatınca herşey yok oluyor ekrandaki her şey fare nin sağ tuşu button 3 de denilen çalışmıyor artalan vs. şeylr için :'(

heartsmagic

Sistem-Yönetim-Kullanıcılar ve Gruplar kısmından yeni bir kullanıcı aç kendine. Ardından sistem onunla gir. Aynı sorunu yaşıyor musun bir kontrol edelim.

mordack

Alıntı yapılan: heartsmagic - 19 Ocak 2010 - 03:45:50
Sistem-Yönetim-Kullanıcılar ve Gruplar kısmından yeni bir kullanıcı aç kendine. Ardından sistem onunla gir. Aynı sorunu yaşıyor musun bir kontrol edelim.
ubuntu.evet  olay bu :)
yeni kullanıcı bumuydu saatlerce sizleri de yordum çok teşekkür ederim arkadaşlar.Asıl  problem belki ben anlatamadım ubuntu süper yinede vazgeçmiycektim.bu acemi halimle 3 kişi nin pc sine kurdum  .Kolay gelsin tekrardan teşekkür ederim(w lara dikkat edeceğim baykaraboraKaan) ;)

Sherlock Holmes

Sorun Yeni bir kullanıcı hesabı ile çözüldüğüne göre,
bizlere konuyu kilitlemek ve geçmiş olsun dileklerimizi iletmek kalıyor.  :)

Kilidin kaldırılmasını istiyorsanız........

Düzenleme: [Çözüldü] etiketini başlığın başına ekleyiniz.