hangi virtualbox sürümü

Başlatan omerismail, 18 Ocak 2010 - 00:33:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

omerismail

ben 9.10 64 bit ubuntu kullanıyorum. xp kurduğumda hiç sorun çıkarmadan kuruyor. fakat 64 bit bir linux denediğimde kurdurmuyor. i686 ve devamında bir şeyler yazıyor. virtualbox içine 64 bit linux kurup deneyebileceğim bir sürümü varmı? yada ben yanlışmı yapıyorum.
selamlar

heartsmagic

Eskiden desteklemiyormuş, şu anki sürümlerinde destekleniyordur ancak şöyle bir not var:

Alıntı YapApparently you have to enable virtualization technology in the BIOS and click the VT-x/AMD-v checkbox in Virtualbox.

BIOS'ta sanallaştırma teknolojilerini (virtualization technology) açman ve Virtualbox seçeneklerinden VT-x/AMD-v işaretlemen gerekiyormuş.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

omerismail

lenovo laptop kullanıyorum. bios ta öyle bir özellik göremedim. virtualbox kurabiliyorum. virtualbox içine 32 bit sistemde kurabiliyorum. fakat 64 bit linux kurmak istediğimde i686 gibi bir şeyler yazıyor. acaba i686 destekliyorda 64 bit sistem kurmayı desteklemiyormu? yani virtualbox içine 64 bit linux kurabilirmiyim.? bu arada virtualbox ı yeniden kurdum. dediğiniz özellği de bulamadım.
selamlar

heartsmagic

Ayarlar-Sistem-Acceleration altında bahsi geçen seçeneği bulabilirsin. Bende seçili durumdaymış, sende nasıldır bilemiyorum.
Fakat neden ısrarla 64 bit kurmak istiyorsun? Sonuçta bu bir sanal makine, 64 bit nimetlerinden istesen de tam olarak yararlanamazsın.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

omerismail

notebook üzerindeki sistem 9.10 64 bit. yine ubuntu 10.04 64 bit kurmak ve alpha beta ve rc sürüm değişikliklerini takip etmek istiyorum. zaten linux olarak 32 bit sadece deneme amacıyla kurdum. devamlı kullandığım hep 64 bit. belki 32 bit çok daha stabil. olsun madem 64 bit destekleyen laptop var onu kuruyorum.
selamlar