ubuntu 9.10, ati hd 3200 video sorunu

Başlatan asp, 15 Ocak 2010 - 21:53:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

asp

Mrb arkadaslar,
anakarta gömülü ati 3200 hd kullanıyorum. Burdan yararlanarak atinin güncel driverini sorunsuz bir şekilde kurdum, kurulumu paylaşan arkadaslara teşekkurler.
Sistemde 9.10 Karmic kurulu, fakat sıkıntı çektiğim nokta şu ki, video oynatırken (bu arada VLC ve SMplayer i kullanıyorum) ekranda çok hafif bir lag oluyor, belli belirsiz bi anlık bir çizgisel dalgalanma gibi oluyor, önceden smplayer da alt yazıda göz kırpmalar oluyordu driveri güncelleyince o sorundan kurtuldum ama bu ufak belli belirsiz ciziklenmeler beni rahatsız ediyor. Açıkcası uzun zamandır tamamiyle linuxa taşınmak istiyorum, en azından video mp3 web işleri için linuxta kalmak istiyorum çünkü hepinizin bildiği gibi inanılmaz keyifli ve harika bir Os. Ama birtürlü şu görüntü olayını halledemedim, +hertürlü çıkışla denedim; opengl, x11 e göre daha iyi sonuç alıyor diyebilirim ancak directx gibi kararlı diil mesela 7 de sorunsuz blueray ripleri izliyebiliorum. Bu yüzdende donanımsal değilde driverla ilgili bir şey gibi geliyor. Birde firefox'da lag oluyordu ubuntunun eski sürümlerinde xorg.conf a opsiyon ekleyerek hallediyordum acaba öyle bir şey yapılabilir mi diye merak ediyorum.
yardımcı olursanız sevinirim. herkese kolay gelsin. Şimdiden teşekkurler

werewolf39

aynı sorunu bende yaşıyorum

ati driverları tam olarak linux'te stabil çalışmıyor

sana önerebilecegim ekran çözünürlügünü 1024 e indir donma sorunu ortadan kalkar

veya bir nvidia hd kart alarak bu sorunu giderebilirsin
Ne Mutlu Atatürk'e Laik Olabilene !

asp

teşekkur ederim az önce fark ettim ki bende senin sorunu cevaplamış bulunmaktayım :)

werewolf39

Ne Mutlu Atatürk'e Laik Olabilene !