Bilgisayarım eskisi gibi stabil çalışmıyor.

Başlatan erdaltaskesen, 14 Ocak 2010 - 15:30:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

erdaltaskesen

Dell Dimension 2350 Masaüstü bilgisayar kullanıyorum. Sadece Ram takviyesi yaparak 1GB ram yaptım. Ubuntu 9.10 kurdum ve kurulumdan sonra yapılması gerekenleri yaptım. Birkaç program yükledim. Aradan 2 hafta geçti ve şuan bilgisayarım eskisi gibi çalışmıyor. Sık sık donma sorunu yaşıyorum. Masaüstündeki simgeler kayboluyor bazen masaüstünde sağ tıklayamıyorum. Klasör oluşturamıyorum. Bilgisayarım çok yavaş çalışıyor. Bazen kurduğum programlar önceden düzgün çalışmasına rağmen aniden bozuluyor. En önemlisi bunların hepsi veya birçoğu genellikle bilgisayarı kapatıp açınca veya o programı tekrardan kurunca veya yapılan ayarı tekrarlayınca düzeliyor. Fakat aynı sorunları tekrar tekrar çözmekten kendi işlerime vakit ayıramaz oldum. Hatta bu konuyu yazarken bile iki kere yazmak zorunda kaldım. çünkü bilgisayar donduğundan kapatmak zorunda kaldım. Aşağıda size bilgisayarımın özelliklerini yazıyorum. Ayrıca başka bir çıktı isterseniz onlarıda yazabilirim.

Intel® Pentium® 4  2.00 GHz
1 GB 266-MHz DDR SDRAM
64 MB Dahili Intel 3D Extreme Graphics

NOT: Özelliklerinden daha hızlı çalışan bir bilgisayar

kahraman masa esat

Yanlış anlamayın ama şu "stabil" "lafına" gıcık oluyorum. Yerine "kararlı" desek?

Düzeltme: Örneğin şu başlıkta yer gök "stabil"

heartsmagic

Simgeler kayboluyor demesen, Wicd kur bir dene bakalım diyecektim ama simgelerin kaybolması garip. Simgeler kaybolduğunda uçbirimde nautilus komutunu yürütünce geri geliyor mu?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.