Bluetooth aygıtındaki dosyalara erişim

Başlatan aniceman, 13 Ocak 2010 - 21:06:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

aniceman

bir yazılım sorunu olup olmadığını kestirmekte güçlük çekiyorum ama konuya burada yer vermek daha uygun geldi.
Bluetooth aygıtındaki (nokia 5800) dizinleri/dosyaları görüntüleme ve sürükleyip bırakma sureti ile veri göndermeyi omnibook kurulumu sonrasında halletmiş bulunmaktayım. lakin aynı başarıyı dizinleri/dosyaları düzenleme (yeniden adlandırma) ve aygıt üzerinde yeni dizin/dosya oluşturma konusunda yakayalamadım. şöyle bir hata almaktayım.
"Yeni Dosya dosyası oluştururken hata.
obex://[XX:XX:XX:XX:XX:XX]
içerisinde dizin oluştururken bir hata oluştu.
Arkayüz tarafından işlem desteklenmiyor"

Aramalar sonucunda mobil-suite gibi programlar kullanılabileceğini gördüm ama benim işime gelmiyor, ben nautilus ile tam yetkili erişim arıyorum.
obex-ftp gibi bir paket adı geçiyordu, depoda bulamadım, ben de depodaki tüm obex paketlerini kurdum ama sonuç alamadım.
(ihtiyaç nedenim luckybackup ile birden çok aygıtı (windows ta dysncronization ile yaptığım gibi) senkronize etmeye çalışıyorum.
dedi ve koşarak uzaklaştı genç adam...

heartsmagic

Aynı durum bende de mevcut. Nautilus ve obex ikilisi bunu yapamıyor sanırım. Farklı bir bluetooth programı denemek için blueman kurdum ama o da Nautilus üzerinden deniyor bu işi. Haliyle düzenleme veya değiştirme yapılamıyor. obexftp ile ilgili paket karmic üzerinde yok, gerilerde kalmış. Onunla bir şeyler yapılabilir miydi bilemiyorum.

Bu arada bluetooth ile uğraşırken telefonumu bir iki tıkla uzaktan kumanda yaparak fare imlecini yönetmek cidden hoş oldu.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

aniceman

bilgilendirme için teşekkür ederim @heartsmagic,
ben de uğraşıp duruyordum, sen çözemediysen ben henüz hiç çözemem =)
son olarak uzaktan kumanda için hangi programdan yararlanmıştın?
farklılık olsun biraz da o konuda bir şeyler öğreneyim =))
dedi ve koşarak uzaklaştı genç adam...

heartsmagic

Ben çok üzerine gidemedim ama. Baktım olmuyor az bakındım, üstüne de blueman denedim bu kadar. Belki çözümü vardır bir yerlerde, fakat kabaca yaptığım aramalarda netice alamamıştım.

Herhangi bir program kullanmadım uzaktan yönetim için. Telefonu bağladıktan sonra telefonda bir ileti belirdi "uzaktan kumanda etkinleştirilsin mi?" gibisinden. Ben de "ne ola ki" diyerek evet dedim. Baktım telefonun yön tuşlarıyla fare imleci hareket ettirilebiliyor. Telefonum Sony Ericsson w810i.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.