Amsn Sistem Tepsisi Sorunu

Başlatan Superdeve, 13 Ocak 2010 - 20:54:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Superdeve

Merhabalar;

Ubuntuda anlık iletişim olarak amsn yükledim. Oturum falan açabiliyorum, kullanabiliyorum problem yok fakat amsn'i sistem tepsisine küçült dediğimde yerini bulamıyorum. Sistem tepsisine gitmiyor. Uygulamalardan açıyorum tekrar, oturum açmaya çalıştığımda bu hesapla başka yerde oturum açılmış diyor. Ben bir türlü o simgeyi bulamadım. Bulamadığım için kişi listemi de görüntüleyemiyorum. Var mı bir püf noktası.

ironic

Bildirim alanı uygulamacığı panele ekli değil galiba.

Herhangi bir panelde istediğin yere sağ tık >> panele ekle >> bildirim alanı

umutubuntu

Aynı sorun bende de mevcut, aMSN açılıyor bir süre sonra bir bakmışsın tepside yok. Sistem tepsisini kaldırıp yeniden yüklemekte fayda etmiyor.

umutubuntu

Bir başka sorun, kişi listesinden bazıları beni engellemiş görünüyor. Halbuki yok öyle bir şey :)
Ayrı bir başlık mı açsak ?

ironic

Amsn-daily deposunu ekleyip son svn sürümle şansınızı deneyebilirsiniz.

Olmazsa geçici çözüm olarak Alltray deneyebilirsiniz.

Superdeve

Sistem Gözlemcisinden bulup sonlandırdım. Yeniden açtım. Simgesi geliyor. Oturum açtığımda yine simge durumuna küçülttüm bu sefer gitmedi. Ama daha önceden gidiyordu ve belki yine gider.

Not: Bu arada Linux topluluklarına bayılıyorum. Konuyu açalı fazla olmadı fakat bu kadar yorumu görünce şaşırmadım değil. Hepinizi tebrik ederim. Nasıl derler "Linux for human beings." :)

umutubuntu

Alıntı yapılan: BayboraKaan - 13 Ocak 2010 - 22:12:28
Alıntı yapılan: umutubuntu - 13 Ocak 2010 - 21:17:44
Bir başka sorun, kişi listesinden bazıları beni engellemiş görünüyor. Halbuki yok öyle bir şey :)
Ayrı bir başlık mı açsak ?

O sorunun sebebi ise eğer kendin ekliyorsan karşı tarafa kabul ettiyse bile sende X işaretti oluyor. Ama eğer karşı tarafa ekletirsen böyle bir sorun yok :P

Tavsiyem eklemeleri Pidgin üzerinden yapın karşı taraf kabul edince aMsn geri dönersiniz :D
Hayatımız parçalandı :) eklemeyi Pidgin'den yazışmayı aMSN'den görüşmeyi Skype'tan :D

heartsmagic

Alıntı yapılan: BayboraKaan - 14 Ocak 2010 - 13:10:24
Pidgine bayılıyorum titreşimi yok.

Karşı taraf için var ama :)
/nudge
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

heartsmagic

Karşı tarafta ses çıkmıyor muymuş bunu gönderince? :)

heartsmagic

ironic

Alıntı yapılan: BayboraKaan - 15 Ocak 2010 - 02:15:57

1. Açtığımız bütün hesapların kişi listelerini ayrı tutsun. (Şu anda karışık duruyorlar belki ayrılabiliniyordur da ben bulamadım :D )

Gruplama yapabilirsin. Mesela hotmail, yahoo, aile, iş... Tabii aynı hesap içerisinde.