[Çözüldü] empathy uygulamalar>>internet listesinde yok

Başlatan sireno52, 13 Ocak 2010 - 20:08:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sireno52

selam arkadaşlar  ben  dün  itibariyle  ubuntu  9.10`a format attım  ve yeniden  kurdum öncelikle   tüm lazım olan uygulamaları  kurdum  sonra  yazılım  kaynakları bölmüne  bunu    deb http://ppa.launchpad.net/telepathy/ppa/ubuntu karmic main  ekledim   sonra  güncellemeleri  yükledim  empathy  açmak istediğimde  ise panelde  internet  menüsünde olmadığını farkettim onun yerine evolution  posta  vardı   synaptıkte ise empathy 2.28.1.1 paketlerinin hepsi yüklü gözüküyor  ama hiç bir yerde empathy bulamadım
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

hitokiri

empathy
Uçbirimde şu komutla aç ki ne olduğunu anlamaya çalışalım depoları ekledikten sonra mı oldu ?
/home/kullanıcı/.config/Empathy
dizinini silince de aynı mı panele bildiri alanı eklimi ?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 13 Ocak 2010 - 20:53:06

Ben empathy açılmıyor diye anlamışım alt F2 >>> alacarte çalıştır internete gel açılan menu penceresinden yeni öğe ekle   de komutta "empathy " olsun tamamdır :D

sireno52

Alıntı yapılan: hitokiri - 13 Ocak 2010 - 20:45:09
empathy
Uçbirimde şu komutla aç ki ne olduğunu anlamaya çalışalım depoları ekledikten sonra mı oldu ?
/home/kullanıcı/.config/Empathy
dizinini silince de aynı mı panele bildiri alanı eklimi ?

eksik eklentiler var diyor bu eklentileri nasıl kurabilirimsireno52@sireno52-desktop:~$ su
Parola:
root@sireno52-desktop:/home/sireno52# empathy
'empathy' programı şu anda kurulu değil.  Yüklemek için şunu yazabilirsiniz:
apt-get install empathy
empathy: command not found
root@sireno52-desktop:/home/sireno52# apt-get install empathy
Paket listeleri okunuyor... Bitti
Bağımlılık ağacı inşa ediliyor.      
Durum bilgisi okunuyor... Bitti      
Bazı paketler kurulamadı. Bu, olanaksız bir durum istemiş ya da
gerekli bazı paketlerin henüz oluşturulmadığı kararsız bir dağıtım
kullanıyor olabileceğiniz anlamına gelebilir.
Aşağıdaki bilgi durumu çözmenize yardımcı olabilir:

Aşağıdaki paketler karşılanmamış bağımlılıklara sahip:
 empathy: Bağımlılıklar: empathy-common (= 2.29.4-1~ppa9.10+1) ama kurulmayacak
          Önerilenler: nautilus-sendto-empathy ama kurulabilir değil
          Önerilenler: freedesktop-sound-theme ama kurulabilir değil
E: Bozuk paketler
root@sireno52-desktop:/home/sireno52#
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

hitokiri

İşler karışmış biraz synaptic ten ppa depolarıyla yüklenen paketleri paket sürüme zorla yöntemiyle karmice geçir daha sonra empathy i kur  .

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 13 Ocak 2010 - 21:00:03

sudo aptitude install empathy
komutuda belki bir çözüm getirebilir..

ironic

Bazı bileşenleri kurulmadığı için empathy' de doğal olarak kurulmamış. Karmic kullanmadığım için deneyemiyorum. Depoya baktım istenen bağımlılıklar orda gözükmüyor.

Öncelikle

cat /etc/apt/sources.list

komutunun çıktısına bakalım.

sireno52

Alıntı yapılan: hitokiri - 13 Ocak 2010 - 20:57:55
İşler karışmış biraz synaptic ten ppa depolarıyla yüklenen paketleri paket sürüme zorla yöntemiyle karmice geçir daha sonra empathy i kur  .

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 13 Ocak 2010 - 21:00:03

sudo aptitude install empathy
komutuda belki bir çözüm getirebilir..
yazı yazan ellerine sağlık  ellerin dert görmesin  teşekkürler  sorunum çözüldü

hitokiri

Geçmiş olsun  @sireno52 , rica ederim ne demek :D