film oynatıcılarda ki sorunlar

Başlatan kalinin, 13 Ocak 2010 - 18:58:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kalinin

şimdiye kadar bir çok film oynatıcı indirdim.ya hatalı ya da hiç çalışmıyorlar.problem benim pc den mi acaba yoksa ubuntuyu indirirken hatalı mı indirdik.indirdiğim oynatıcılar;kaffeine, MP player, VLC player, SM player.film oynatıcımda hatalı çalışıyor.ne yapabilirim.

canosayan

nasıl hatalı çalışıyor? göstermiyor mu altyazı mı eksik, takılıyor mu, video mu ters?
Chmod bizim işimiz.

kalinin

kaffeine hiç çalışmıyor.
VLC player video ları açıyor ama film cd si tatığımda ''Dosya okuma başarısız oldu:VLC  dosyayı okuyamadı'' hatası veriyor.
SM player videoları açıyor ama tam ekran yap dediğinde donuyor görüntü.
MP player da sadece ses ver görüntü yok.
film oynatıcım da her şey iyi çalışıyor.yalnız filmi ileri saramıyorum pause dediğimde film başa alıoyr tekrar.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 13 Ocak 2010 - 19:27:00

MP player :Error opening/initializing the selected video_out(-vo) device uyarsı var.

sabian

sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras Ubuntu-restricted-extras paketini kurmadıysan bu kodla kurup dene bir de, ya da daha ayrıntılı bir çözüm olması açısından şu linke bak;

http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php5/Kurulum#Kurulumdan_Sonra_Yap.C4.B1lmas.C4.B1_Gerekenler
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

heartsmagic

Ayrıca örnek olarak Smplayer ayarlarından video çıkışını değiştirmeyi deneyebilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

kalinin

Merhaba

Anlattığım sorunları tam olarak çözemedim. GNOME'yi kullanmak istiyorum. Çok iyi çalışıyor yalnız tam ekran yaptığımda görüntü hala küçük kalıyor. Bu sorunu çözebilirsek çok iyi olur.

Teşekkürler

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 21 Ocak 2010 - 21:13:25

Ayrıca forum da arama yaptırdım. Bu konuyla ilgili bir şey bulamadım.