Emesene [protocol not supported by server] sorunu..

Başlatan barış, 13 Ocak 2010 - 11:34:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

barış

Arkadaşlar emesene indirdim, daha sonra
yahoo.com.tr uzantili adresimi girdigimde bu hatayi aldim. Acaba adresin yahoo.com.tr uzantili olmasindan mi kaynaklaniyor ? Dedim ve hotmail.com uzantili bir adres actim ancak tekrar aynı hatayi aldim.

Hata!
Oturum acarken hata olustu, lutfen tekrar deneyin
(protocol not supported by server)

boyle bir hata aldim. Ne yapmaliyim ?

konsoldan emesene yazdigimda soyle bir cikti aliyorum:

terrordrone@terrordrone-desktop:~$ emesene
/usr/share/emesene/emesenelib/SignalHandler.py:21: DeprecationWarning: the md5 module is deprecated; use hashlib instead
  import md5
/usr/share/emesene/emesenelib/Msnobj.py:21: DeprecationWarning: the sha module is deprecated; use the hashlib module instead
  import sha

hesap girisi yaparken, konsola bu ciktilar geliyor:

If you are reading this, you may want to enable debug
It's the first option in the connection tab in preferences

barış

mevcut sürümü kaldırdıktan sonra

32bit için olanı indirdim ve

Durum:
Hata: Bağımlılık sağlanamadı: python-support (>= 0.90.0)

hatasını aldım...

heartsmagic

@terrordrone, hangi Ubuntu sürümünü kullanıyorsun?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

barış

ironic

@terrodrone, kullandığın mevcut emesene sürümü hangisi? Jaunty deposunda 1.0.1 varmış. Microsoft taraflı sorunlardan kaynaklanıyor galiba.

Jaunty için 1.6 sürümünü bulamadım. Eğer kullanmıyorsan, öncelikle 1.5 sürümüyle deneyelim.

32 bit : https://launchpad.net/~bjfs/+archive/ppa/+files/emesene_1.5+r1775~ppajaunty2_i386.deb

WhiteKey

Alıntı yapılan: ironic - 14 Ocak 2010 - 20:49:13
@terrodrone, kullandığın mevcut emesene sürümü hangisi? Jaunty deposunda 1.0.1 varmış. Microsoft taraflı sorunlardan kaynaklanıyor galiba.

Jaunty için 1.6 sürümünü bulamadım. Eğer kullanmıyorsan, öncelikle 1.5 sürümüyle deneyelim.

32 bit : https://launchpad.net/~bjfs/+archive/ppa/+files/emesene_1.5+r1775~ppajaunty2_i386.deb

Bende Daha yenice kurmustum ubuntuyu arkadasla aynı hataydi bu verdiginiz link ile sorunu çözdüm teşekkür ederim

barış