ubuntu server

Başlatan seyhan, 13 Ocak 2010 - 09:08:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

seyhan

slam arkadaşlar   server kuracam  ama kararsızım  windows mu ubuntu server mi

hangisini öğrenmek  daha kolay

zeitgeist

@seyhan,

Sürekli mesajlarını düzenlemek durumunda kalıyoruz. Neden forum genelinde herkesin uymaya çalıştığı standartlara uymak için gayret göstermiyorsun? Her mesajında verdiğin çıktıları kod etiketine alıyoruz. Şimdi de mesajının tamamını büyük karakterle yazmışsın.

Mesajını düzenlemeni rica ediyorum.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

erdaltaskesen

Alıntı yapılan: seyhan - 13 Ocak 2010 - 09:08:42
slam arkadaşlar   server kuracam  ama kararsızım  windows mu ubuntu server mi

hangisini öğrenmek  daha kolay

Biraz daha ayrıntı vermen durumunda daha iyi önerilerde bulunabiliriz. Mesela bu sektördeki tecrüben, serveru ne amaçla kullanacağın, bütçen, server yönetimi ile ilgili teknik destek alacakmısın ve bunun gibi bilgiler gerekir.

seyhan

sektörle illgili bir tercübem yok
kendimi yetiştirmek amacıyla istiyorum
bulundupum sehirde (bayburt)  kurs veren bir yer yok ben bulunduğum kurumda teknik elemanım ve benim
bulunduğum kurumda windows server 2003  var  .
benim bu sistem ile ilgili bir bilgim olmadığı için bazen çok sıkıntı çekiyorum
bende server öğrenmek amacıyla araştırma yapıyorum (kendimi geliştirmek amacıyla )

anıyacağınız  bilgim hiç yok  ama öğrenmem gerek .

erdaltaskesen

Kurumun zaten Windows'u tercih etmiş. Eğer iş ile ilgili ise onu öğrenmek zorundasın. Ayrıca serverlar için Ubuntu'dan ziyade sana Centos, Fedora veya BSD önerebilirim. Bilgi olarak nereden destek alabileceğin konusunda açıkcası bir fikrim yok, çünkü daha önce hiç böyle bir ihtiyacım olmamıştı. Fakat eğer İngilizce de biliyorsun bir çok kaynak bulacağına eminim. Ayrıca bilgisayarında Ubuntu yüklü ise, VirtualBox OS kurarak bu sistemler üzerinde denemeler yapabilirsin. Bende sunucu yönetimi üzerinde çalışmayı planlıyorum ama başka projelerim elimde biriktiğinden dolayı bunu çok ilerki bir zamana atmak zorunda kaldım.