offline güncelleme oluyormu

Başlatan neocihan, 12 Ocak 2010 - 19:33:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

neocihan

ubuntuda offline olarak güncellemeleri edinebilirmiyiz.windowsda offline güncelleme olanagı var buna benzer bir yöntem ubuntuda varmı?

Ozmo

var indirilmiş paketleri biriktirirsin synaptic açarsın dosya indirilmiş paketleri ekle dersin sonra tüm yükseltmeri seç dersin bu kadar :)

neocihan

ben yedeklemeyi sormuyorum.baska pc den güncellemeleri indirip yukleme sansımız varmı.windows ortamından guncellemeleri edinme sansımız?

Ozmo

evet diger pc paketler /var/cache/apt/ altında toplanıyor sen ordaki paketleri alırsın synaptic açarsın dosya indirilmiş paketleri ekle dersin sonra tüm yükseltmeri seç dersin bu kadar

canosayan

synaptice atmaya gerek var mı?

ilgili klasörde dpkg -i *.deb dese uçbirimden?
Chmod bizim işimiz.

heartsmagic

Bir başkası da uçbirime gerek var mı? Synaptic'te ... yapsa olmaz mı der.
Alternatiflere sahip olmamız güzel bir şey.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Ozmo

neocihan

Verdiginiz bilgilerden dolayi tesekkur ederim.Keske windosu kullanmasam sadece linuxu kullansam ama microsoft windows 7 ile iyi bir yer edinecek.Win 7 de dahi gerekli programlari kursaniz 15 gb oluyoru.Ubuntuda gerekli programlarimla 6 gb bile olmuyor.Linuxda tam destekli oyunlarda olursa varya tadindan yenmez.Wine fazla iyi gelmedi bana.Ama sunu biliyorum.Linux 5 yil icinde cok cok populer olacak.Oyun oynamayan insanlar icin en iyi sistem.Ve Ubuntu 10.4 sabirsizlikla bekliyorum.

ironic

Burda bir çalışma yapılmış fakat devamı gelmemiş.

Bir de şöyle bir çalışma var. Çok fazla inceleyemedim.