En çok kullanılan/indirilen Ubuntu programları

Başlatan erdaltaskesen, 12 Ocak 2010 - 17:00:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

erdaltaskesen

http://distrowatch.com/ sitesi ile Linux dağıtımlarının popülerlik oranını öğrenebiliyorum. Ubuntunun kendi içerisinde depolarında olan programlardan hangileri en çok indirilmiş/kurulmuş bunu öğrenebileceğimiz bir yer varmı?

aniceman

Bu, ubuntu ya ilk geçtiğimde benim de ilk isteklerimden biri olmuştu. keşke depodaki aramalar indirilme sayısına göre sıralanabilse demiştim. bu yüzden arama sonucunda ilk çıkan sonuçlardan denemeye başlıyorum, iş görüyorsa devam ediyorum; iş görmüyorsa başka iş gören bir programı deniyorum. belki aynı işi yapan çok daha güzel bir program oralarda bir yerlerde ama ben bilmiyorum =)
dedi ve koşarak uzaklaştı genç adam...

kancass

linux mintin install programının öyle bir özelliği var. hangi program kaç kere kurulmuş, kullanıcılar tarafından bi kaç yorum var. Daha bilgili olan ark nasıl kurabileceğiniz hakkında bilgi verebilir. isteğinizi heralde karşılar.

ırmak

sourceforge.net üzerinde böyle bir sıralama yapılabiliyor sanırım.
Elbette Ubuntu'ya  özel bir şey değil, siteden indirilen tüm açık kaynak kodlu uygulamaların sıralaması...

özgürubuntu

Alıntı yapılan: kancass - 12 Ocak 2010 - 18:52:33
linux mintin install programının öyle bir özelliği var. hangi program kaç kere kurulmuş, kullanıcılar tarafından bi kaç yorum var. Daha bilgili olan ark nasıl kurabileceğiniz hakkında bilgi verebilir. isteğinizi heralde karşılar.

Evet var, Yazılım Yöneticisi adlı program dediğiniz şeyi yapıyor.. Umarım ilerde Ubuntu'da da böyle bir program görürürüz