[Çözüldü] SMplayer yürütme çubuğu problemi

Başlatan heima, 12 Ocak 2010 - 03:55:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

heima

Bu forumda kendimi gerçekten rahatsız hissetmeye başladım desem yeridir. Bu sistem çok güzel fakat bilmeyene * her şey olduğu gibi buda gerçekten zor. Devamlı soru soru soru gerçekten sabrınızı takdir ediyor ve teşekkür ediyorum.

Sorunuma gelecek olursak. SMplayerde video izlediğim zaman yürütme çubuğundan geri yada ileri almak istediğimde 1 sn gibi kısa bir süre masaüstü görünüyor tekrar videoya dönüyor. Bu nedense bütün film zevkimi kaçırıyor. Bunun bir çözümü var mıdır, yoksa bu şekilde devam mı etmek zorundayız?

Not : Compiz deaktifken denedim yine aynı. Masaüstü kısa bir süre görünüyor tekrar videoya dönüyor.
       Çıktı sürücüsü : X11

badhero

SMplayer hakkında bilgi sahibi değilim ama bende çıktı sürücüsü "xv," olarak yazıyor. Bununla bir alakası olabilir mi hiç bilmiyorum.

heima

Konuyu açmadan önce bütün çıktı sürücülerini denedim, basit bir konu ile başınızı ağrıtmamak için ama bir çözüme kavuşmadı.

badhero

Benim yapabileceğim bir şey yok maalesef. Video konusunda çok sorun yaşanıyor. Ben de kendime göre dört dörtlük bir medya oynatıcı bulamadım. Konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşların seni yönlendireceklerine eminim.

zeitgeist

Ekran kartı sürücülerini kurmuştun değil mi?
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

Sherlock Holmes

Pencere yöneticinizi değiştirerek deneyiniz birde.
Metacity > Emerald,  Emerald > Metacity
Otomatik-Yükselme gecikmesi süresinin farklı değerler ile sonuca etkisinin olup olmadığına bakarmısınz.?
CompizConfig Ayar Yöneticisinin Genel seçenekler - Focus & Raise Behavior altında bulabilirsiniz.
Yada
gconf-editor /apps/metacity/general/auto_raise_delay

heima

Ekran kartı sürücülerim kurulu.
Compiz deaktif ettiğim zamanda sorun aynı.. Başka video oynatısında bu tarz bir sorun yok. Acaba smplayerinmi ayarları bozuldu. Kurcalamıştım biraz.

heartsmagic

Alıntı yapılan: heima - 12 Ocak 2010 - 17:16:01
Compiz deaktif ettiğim zamanda sorun aynı.. Başka video oynatısında bu tarz bir sorun yok. Acaba smplayerinmi ayarları bozuldu. Kurcalamıştım biraz.

Smplayer ayarları eğer ev dizinin altında saklanıyorsa silmeyi dene:

rm -rf ~/.smplayer

Fakat KDE programı olduğu için KDE dizini altında da saklanıyor olabilir. Ev dizinindeyken Ctrl+H ile gizli dizinleri görüp .kde dizini altına girersen ayarların saklandığı dizini görme imkânın var. Uzun zamandır KDE kullanmadığımdan dolayı ezbere söyleyemiyorum yerini.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

heima

Alıntı yapılan: heartsmagic - 12 Ocak 2010 - 21:39:12
Alıntı yapılan: heima - 12 Ocak 2010 - 17:16:01

Smplayer ayarları eğer ev dizinin altında saklanıyorsa silmeyi dene:

rm -rf ~/.smplayer

Fakat KDE programı olduğu için KDE dizini altında da saklanıyor olabilir. Ev dizinindeyken Ctrl+H ile gizli dizinleri görüp .kde dizini altına girersen ayarların saklandığı dizini görme imkânın var. Uzun zamandır KDE kullanmadığımdan dolayı ezbere söyleyemiyorum yerini.

Bu forumda gerçekten sorunu olup halledemeyen bir kişi var mıdır diye düşünmeden edemiyor insan :d teşekkür ederim bu sorunumda çözüldü. Bayağı bir kurcalamışımki ayarları eski haline çevirince düzeldi. Teşekkür ediyorum zahmetiniz için.

heartsmagic

Sorunu olup da halledemeyen çok kullanıcı var ne yazık ki :) Gönül hepsini çözmek istiyor ancak bizler de bazen çaresiz kalabiliyoruz.
Geçmiş olsun.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.