codec problemi

Başlatan gsiratas88, 11 Ocak 2010 - 01:23:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gsiratas88

codecleri yüklemek için ilk önce uç birimden   sudo aptitude install xubuntu-restricted-extras komutunu verdim  (xubuntu kullanıyorum).benden şifremi istedi.her nasılsa rakamları kullanamdım 1 kaç kez denememe rağmen.daha sonra synaptic paket yöneticisinden   xubuntu-restricted-extras paketini yükledim.mp3 formatlı bir şarkıyı açmak istediğim zaman ise gerekli kod çözücülerin bende bulunmadığı bu nedenle açılmadığı uyarısı geldi.codecleri yüklemek için ne yapmalıyım

gsiratas88

codecleri yükledim terminalden ama hala mp3 formatında bişeyi exailede oynatamıyorım.kod çözücüler eksik diyor

zeitgeist

dpkg -l | grep restricted-extras

çıktısı nedir?
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

gsiratas88

ii  xubuntu-restricted-extras             36                                         Commonly used restricted packages

heartsmagic

Bu paketin mp3 için olan "codec" desteğini sağlaması gerekmekte. Bir başka oynatıcı ile deneme olanağın var mı?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

gsiratas88

exaile music player ve film oynatıcı ile şarkı açılmıyor.öneriniz üzerine mplayer kurdum.şarkıyı mplayerla açtığımda ise şöyle bir uyarı veriyor AO:(pulse) Init failed:internal error  daha sonra ise şarkı açılıyor.sizce sorun ne?

heartsmagic

Bu durumda "codec" problemi olmasa gerek. Biraz zahmet vereceğiz ama bir de audacious kurup deneyebilir misin?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

gsiratas88

problem çözüldü.format attım yeniden girdim komutu bu sefer oldu.teşekkürler yardımlarınız için