ubuntu 9.10 pc kapatma

Başlatan cemale, 11 Ocak 2010 - 00:33:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cemale

arkadaşlar başlık pek uygun olmadı ama çok düşündüm uygun başlık oluşturamadım..
soruna gelince;şimdi ekran koruyucu şifre sorsun şeklinde çalışırken,seçenekler arasında kullanıcı değiştir var ve kullanıcı değiştiri tıklayınca açılış menüsü çıkıyor,burdan istersek kullanıcı değiştirebiliyoruz yada pc yi kapatabiliyoruz...ama benim sorunum burada başlıyor.ben pc de işlem yaparken bıraktım geldiğimde kapanmıştı.bizim ufaklık yeğen yapmış :-[.bu konuda ne yapabiliriz,kullanıcı değiştir seçeneğini kaldırabilirmiyiz pc kapatılmasını engellemek için..yada başka bir şekilde bu sorunu çözebilirmiyiz..
Gerçekçi Ol İmkansızı İste !

heartsmagic

Panelde gördüğün o uygulamacığı kaldırırsan kullanıcı değiştir bölümü gider oradan. Ancak Sistem bölümü altına bilgisayarı kapatmak için bir seçenek çıkar. Senin tam olarak istediğin nedir?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

cemale

benim tek istediğim pc nin elektrik kesintisi hariç,bir işlem için açık bıraktığımda hem kurcalanmaması (ekran koruyucu şifre ile iyi..)ama aynı zamanda kapatılmaması..
pc nin düğmelerine ulaşamıyorlar...dolayısıyla ekrandanda bir şekilde kapatılması veya kurcalanmasının önüne geçmek..evde çoğu zaman ufaklıklar oluyor..

heartsmagic

Açık bırakmaktan kastın ekran koruyucu olmadan açık bırakmak mı? Kısacası sen o Kapat seçeneğinin mi kaldırılmasını istiyorsun? Bu durumda sen nasıl kapatacaksın sistemi, uçbirimden mi?

cemale

Alıntı yapılan: BayboraKaan - 11 Ocak 2010 - 01:30:38
Ufak çocukların Fare ile bilgisayarı kapatmasını engellemek istiyor anladığım.

Ben diz üstü kullanıyorum sistem>tercihler>güç yönetimi altında genel seçeneği var orada güç düğmesine basıldığında seçeneğini bana sor ayarladım ve kapatma düğmesine bastığımda aynı seçenekler çıkıyor karşına ne kadar yardımcı olur bilmiyorum sana. Eğer masaüstü kullanıyorsan ve klavyende güç düğmesi mevcutsa işini görür diye düşünüyorum.
evet masa üstü.aynen bende tam onu diyorum.kasadan,klavye'den kapatma şansları yok.geriye  fare kalıyor,aslında ekran koruyucu şifre ile  iyi ama ordan kullanıcı değiştirden pc yi tesadüfte olsa kapattılar.(karıncayla eğleniyorlardı..)burda bu seçeneği (kullanıcı değiştir) bir şekilde ortadan kaldırmak istiyorum...geçsinler pc nin karşısına ekranı izlesinler ama pc yi hiçbir şekilde kapatamasınlar..
böyle bir programda olabilir...bu arada ilgi için teşekkürler

heartsmagic

Şimdi gördüm oradaki Kullanıcı Değiştir bölümünü. İptal etmenin bir yolu var mıdır müsait bir zamanda bakınmak lazım. Biraz ince bir mesele bu.