[ÇÖZÜLDÜ] dosya ilişkilendirme sorunu

Başlatan HaCKRaM, 10 Ocak 2010 - 02:29:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

HaCKRaM

Arkadaşlar neden ve nasıl oldu bilmiyorum ama bütün dosyaların ilişkilendirmeleri bozuldu. Hangi dosyayı açarsam açayım bilinmeyen uzantı olarak kabul ediyor ve uygulama seçmemi istiyor.

bu sorunu nasıl çözebiliriz??? Şimdiden teşekkürler.
Bizim görüşümüz -ki halkçılıktır-kuvvetin, kudretin, egemenliğin, yönetimin doğrudan doğruya halka verilmesidir, halkın elinde bulundurulmasıdır. 1920 G. M. Kemal Atatürk

Devrim yasası, eldeki yasaların üstündedir. Bizi öldürmedikçe, bizim kafalarımızdaki akımı boğmadıkça, başladığımız devrim ve yenilik bir an bile durmaz

kuleyni

Bu durumu en kolay ubuntu tweak ile çözersin.

HaCKRaM

Alıntı yapılan: kuleyni - 10 Ocak 2010 - 02:51:44

saol hemen bakıyorum.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 10 Ocak 2010 - 03:16:03

Alıntı yapılan: HaCKRaM - 10 Ocak 2010 - 02:55:02
Alıntı yapılan: kuleyni - 10 Ocak 2010 - 02:51:44

saol hemen bakıyorum.

Hiçbir işe yaramadı... Şimdi ne olacak  ::)
Bizim görüşümüz -ki halkçılıktır-kuvvetin, kudretin, egemenliğin, yönetimin doğrudan doğruya halka verilmesidir, halkın elinde bulundurulmasıdır. 1920 G. M. Kemal Atatürk

Devrim yasası, eldeki yasaların üstündedir. Bizi öldürmedikçe, bizim kafalarımızdaki akımı boğmadıkça, başladığımız devrim ve yenilik bir an bile durmaz

bytan

~/.local/share/applications klasörü altında bulunan dosyaları silip gerekirse oturumunu yeniden başlat. Silmeden önce yedek alabilirsin.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

HaCKRaM

Sorunu çözdüm. Sorun PCman File Manager adlı bir uygulamadan kaynaklanıyormuş. Uygulamayı yükleyince varsayılan gezgin olarak atamış ve tüm dizinler bu proglamla açılıyormuş. Program dosya türlerini tanımadığından böyle bir sorun oluştu herhalde ??? Neyse ilginiz için teşekkürler...

HaCKRaM

Alıntı yapılan: BayboraKaan - 10 Ocak 2010 - 17:30:02
Geçmiş olsun :D

Başlığı çözüldü diye etiketlersen bize de konuyu kitlemek düşer ;)

Eyvallah saolasın