cpu sicakligi

Başlatan vatansiz, 06 Ocak 2010 - 18:25:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

vatansiz

merhaba arkadaslar dell studio xps marka leptopumda ubuntu kurulu yalniz bana biraz fazla isiniyor gibi geliyor bu konuda formda arama yaptim. mevzu gecmis ama net bir durum söz konusu degil cünkü makinadan, makinaya fark  ediyor.  cpu sicakligini ölcmek icin sensor kurdum. panele ekledim sirasiyla 1 (grafik 58 C cpu),2 ( cpu 54 C), 3( temp1 54 C) seklinde veriyor. yorumlarinizi bekliyorum verdigim degerler makina ilk acildiginda alinmis sicaklik degerleri bir kac program actigimda dahada yükseliyor yorumlariniza göre bir sonuca varacagim. selamlar

ırmak

Benim makina cpu1 28°C cpu 2 29°C olarak açıldı.
7,5 saattir açık, her çeşit program açıldı-kapandı bu zamana kadar şu an cpu1 40°C cpu 2 38°C şeklinde görünüyor.

vatansiz

anlamis degilim dedigim gibi bana sicaklik cok yüksek geliyor, elle kontrol ettigimde,de bayagi sicak 10 dakika nexuiz oynadim sicaklik degerleri cok yüksek resmi asagida veriyorum.

zeitgeist

Sıcaklık değerleri yüksek görünüyor. Ekran kartı, işlemci ve temp sıcaklıklarının birbiriyle orantılı olması, yani hepsinde sıcaklık değerlerinin yükselmesi kullandığın dizüstü bilgisayarda genel bir soğutma sıkıntısı olduğunu düşündürdü. Dizüstü bilgisayarlarda nasıl bir soğutma sistemi kullanılıyor bilmiyorum ama bana  kalırsa genel soğutma tertibatını yoklaman gerekebilir.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

maydin95

Bencede soğutma sistemine bir bak. Sorun olabilir. Bilgisayar ölmesin.
Din; ilimle birleşirse nefaset, cehaletle birleşirse rezalet, siyasetle birleşirse de felaket olur.

btermeli

Eklediğin sıcaklık sensörüne sol tıkladığın zaman CPU performans ayarları geliyor mu? Orada "performans" (performance) seçili ise CPU'nu devamlı yüksek hızda çalıştıracağı için başka bir ayarı seçip dener misin?
Duvarları olmayan bir dünyada, neden pencerelere ihtiyaç duyayım ki???

erkan

hakkaten ağbi. bu linux çok ısınıyor. sorunumu da çözemediniz. ben windowsa geçiyorum. yemişim linuxu.

ırmak

Alıntı yapılan: erkan - 09 Şubat 2010 - 12:06:09
hakkaten ağbi. bu linux çok ısınıyor. sorunumu da çözemediniz. ben windowsa geçiyorum. yemişim linuxu.

Daha karpuz kesecektik :D

maydin95

Hızaşrtma falan var mıydı? Hemen Windowsa geçtiniz mi gerçekten. Karpuz kesecektik.
Din; ilimle birleşirse nefaset, cehaletle birleşirse rezalet, siyasetle birleşirse de felaket olur.