odt uzantılı dosyayı değişikliğe uğramadan nasıl word 2000 e dönüştürebilirim?

Başlatan sehnaztetik, 06 Ocak 2010 - 03:27:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sehnaztetik

iyi günler. ubuntunun yeni üyesiyim. odt uzantılı bir dosyada çalışma yaptım. notlar ekledim. bu çalışmayı hocama göndermem gerekiyor.  farklı kaydet word 2000 yaptığım zaman belge kurtarmaya geçiyor, fakat dönüşmüyor. word 2000 uzantılı bir dosya açıp kopyala yapıştır yapmayı denedim ama notlar çıkmıyor. yardımcı olursanız çok sevinirim. teşekkürler.

heartsmagic

Öncelikle sorayım word 2000 seçiyorum dediğin şey Microsoft Word 97/2000/XP değil mi?

Şunu deneyelim öncelikle. Açık olan tüm Openoffice uygulamalarını kapat. Uygulamala-Donatılar-Uçbirim ile bir uçbirim penceresi aç ve aşağıdaki komutu uygula:

mv .openoffice.org/ .openoffice.org.yedek

Dikkat et dizinlerin başında . (nokta) var.
Ardından hazırladığın ODT dosyasını açıp tekrar 2000 kipinde kayıt etmeyi dene. Bakalım aynı problemi yapacak mı.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

sehnaztetik

o kodu girip enter a bastım hiç bir şey olmadı yine de deneyeyim dedim odt dosyasını word 2000 xp kaydet dedim yine belge kurtarmaya geçti. belge kurtarılınca yine odt olarak kaldı. başka ne yapabilirim? teşekkür ederim

antiXa

kuvvetle muhtemel java hatası. openoffice.org-base'i yükleyip dener misiniz farklı kaydetme işleminizi.

heartsmagic

Benim verdiğim komutu uygulayınca zaten bir şey olmaz, bir alt satıra iner. Sadece o dizini yedeklemiş oluyoruz. Ancak sorunu çözmediyse başka bir problem var demektir. @antiXa'nın önerisini deneyebilirsin. Ben de bu arada sorayım, belge kabaca neler içeriyor? Resim, çizim vs?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

sabian

@şehnaztetik ben de ödevlerimi genelde openoffice'de yazıyorum, hocalara göndermem gerektiğinde PDF formatında kaydedip yolluyorum. Eğer .doc uzantısıyla kaydederseniz o dosya word'le açılınca kaymalar oluyor, o yüzden bozulmaması için PDF formatında kaydetmenizi tavsiye ederim.
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com