Pidgin Eklenti Sorunları

Başlatan aniceman, 06 Ocak 2010 - 00:11:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

aniceman

bir haftadır önceden kullanmakta olduğum amsn yerine pidgin kullanmaktayım. özellikle screenlets eklentisi olmak üzere eklenti çeşitliliği açısından oldukça da memnun kaldım. lakin biri temel ihtiyazım olan iki eklentide sorun yaşıyorum. Ne kadar denediysem de bulamadım bi çözümü.

biri gui notifications eklenisi:
eklentiyi kurdum ayarlarında da bir çok alt ayar var onları da kontrol ettim, açık olmasına ve diğer kişilerin çevrimiçi olması, yazmaya başlaması vs... gibi uyarıların çalışmasına karşın; yeni eposta uyarsını bir türlü çalışır göremedim.
epostaları sadece orda uyarıyı görünce kontrol etmek gibi yılların alışkanlığı olduğu için bu sürede sürekli eposta kontrolünü unutuyorum :)
bunun için yapabileceğim bir şey var mı?

diğeri de last fm eklentisi:
eklenti açık olmasın karşın kişisel iletimde last fm e ilişkin he hangi bir güncelleme oluşturmamakta.
eklentinin durumu güncelleme ayarını minimuma getirdim. normalde kullanmakta olduğum music tracker eklentisi ile çakışma yapabilir mi düşüncesi ile onu kaldırıp da denedim ama olumlu sonuç alamadım.
dedi ve koşarak uzaklaştı genç adam...

ironic

E-posta uyarısı için, hesap yönetimi >> ilgili hesap ayarlarında yeni posta bildirimi kutucuğu seçili mi?

music-tracker eklentisi her oynatıcı için destek sunmuyor. Hangisini kullanıyorsun? Ben amarok 2 ile denemiştim ve çalışıyordu.

aniceman

teşekkür ederim, hallettim. hesap yönetimini hesabı oluşturduktan sonra hiç açmadığım için fark etmedim bile :)
last fm eklentisi music tracker dan farklı bi eklenti. music tracker ı sorunsuz kullanıyorum. last fm de  eposta uyarısı çalıştı ya çok da mühim değil :))

canosayan

pidginin en çok twitter uygulaması hoş bence. artık twitter a hiç girmiyorum desem yeri.
Chmod bizim işimiz.

aniceman

twitter demişken (başlığa uysun sorun yazayım =) facebook chat eklentisini de denemiştim ama bağlantı sağlayamadı nedense. gerçi facebook sayfam otomatik giriş olduğu halde sanki pidgin bağlanmış gibi sayfaya yeniden giriş yapmamı istemişti. yani pidgin bağlanmış ama ben kişi listemin açıldığını görmedim =)

canosayan

Alıntı yapılan: aniceman - 06 Ocak 2010 - 16:23:44
twitter demişken (başlığa uysun sorun yazayım =) facebook chat eklentisini de denemiştim ama bağlantı sağlayamadı nedense. gerçi facebook sayfam otomatik giriş olduğu halde sanki pidgin bağlanmış gibi sayfaya yeniden giriş yapmamı istemişti. yani pidgin bağlanmış ama ben kişi listemin açıldığını görmedim =)

eskiden daha iyi çalışıyordu. ama yanlış hatırlamıyorsam sonradan facebook apilerinde bazı değişiklikler yaptı. Buda biraz tepki çekti. mesala artık bir uygulama mesajlarınıza da erişebiliyor. facebook bunu masaüstü uygulamaları gelişsin diye yaptık dedi ama pek destek bulamadı.
bahsettiğin eklenti şimdi doğrulama için doğum tarihi istiyor fakat pek çalışmıyor gibi.
Chmod bizim işimiz.