Ubuntuyu Linux Mint'e bağlamak

Başlatan özgürubuntu, 30 Aralık 2009 - 19:38:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

özgürubuntu

Şimdi aslnda şöyle Linux Mint'te iken Ubuntu yüklü diskime şifre yazmadan girmek için sudo chmod 777'li bir komut girmem gerek sanırım bağlamak için sürekli?? Ubuntu'daki Müzik klasörünü Linux Mint'te ki Rhythmbox (veya Banshee) sürekli göstermek istiyorum. Nasıl olacak?

xwes

Eger disk başlangiçta otomatik baglanmiyorsa, sudo apt-get install pysdm komutu ile pysdm programini kurun ve gorsel olarak bu diskin otomatik baglanmasini saglayin.

heartsmagic

Mint ntfs-config uygulamasını kullanamıyor mu?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

özgürubuntu

pysdm ile oldu.. Diğer disk NTFS değil, ext4 Ubuntu yani :)
Ubuntu'nun yanında Mint kurdum, Ubuntu'daki Müzik arşivimi doğrudan Müzik Çalıcılara göstermek istiyordum, pysdm ile oldu ;)

heartsmagic

Kafa gitmiş Ntfs'ye :)
Elle fstab dosyasına işlemek de iş görebilir alternatif olarak.
Şu pysdm'nin bir tanıtımı yapılsa :)

cumali

Alıntı yapılan: heartsmagic - 01 Ocak 2010 - 18:55:03
Kafa gitmiş Ntfs'ye :)
Elle fstab dosyasına işlemek de iş görebilir alternatif olarak.
Şu pysdm'nin bir tanıtımı yapılsa :)

Konu ile ilgili youtube'de videoya rastladım.İngilizce olmakla beraber fikir verir sanırım.

http://www.youtube.com/watch?v=SpzJkQf0RAY

heartsmagic

@cumali, teşekkürler ancak bana videolar hep çetrefilli gelmiştir :) Şöyle okuyabileceğim bir belgeden daha fazla zevk alırım.

Bir de bu uygulamayı kullanana arkadaşlara sorum olacak. Bir bölümü bağlamamaya yarıyor mu acaba?

xwes

Alıntı yapılan: heartsmagic - 01 Ocak 2010 - 23:48:01
@cumali, teşekkürler ancak bana videolar hep çetrefilli gelmiştir :) Şöyle okuyabileceğim bir belgeden daha fazla zevk alırım.

Bir de bu uygulamayı kullanana arkadaşlara sorum olacak. Bir bölümü bağlamamaya yarıyor mu acaba?
evet yariyor. (kesin olamamkla beraber oyle hatirliyorum)

heartsmagic

Forumda bir soru vardır da bu uygulamaya yönlendirebiliriz :) Kesin cevap lazım bize.

cumali

Haklısınız,konuya uzman olan arkadaşların cevap vermesi en mantıklısı.Ancak video dikkatle izlenirse önceleri bağlı olmayan diski gösteriyor.Ardından PySDM ile diskin ne şekilde bağlanacağını görsel olarak anlatıyor.Daha sonra sudo gedit /etc/fstab komutu ile diskin sisteme bağlanıp bağlanmadığını ispatlamaya çalışıyor.Bence çok güzel bir çalışma.

heartsmagic

@cumali, yanlış anlama görsel çalışma zaten güzel. Benim söylemek istediğim yazılı çalışmaları şahsi olarak daha pratik bulmam. Yoksa görsel çalışma talep eden birçok kullanıcı var etrafta. Ancak dediğim gibi bence çalışmaların temeli yazılı olmalı, görsel olanların bir alternatif olması düşüncesindeyim ben.

cumali

Şu an usb flash bellege sistem kuruyorum.Daha sonra PySDM ile sisteme bağlamaya çalışıp sonucu paylaşırım.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 03 Ocak 2010 - 01:42:38

Alıntı yapılan: heartsmagic - 02 Ocak 2010 - 14:41:14
Forumda bir soru vardır da bu uygulamaya yönlendirebiliriz :) Kesin cevap lazım bize.

Evet @heartsmagic,bizzat kendim denedim ve olumlu yönde sonuç aldım.Yani bağlamak istedigin diski PySDM aracılığı ile sisteme bağlayabilirsiniz.Önceki mesajımda verdigim youtube linkindeki videoya bakıp işlem sırasını takip ederseniz ilgili diski sisteme bağlayabilirsiniz.Bağladıktan sonra istediginiz şekilde bilgi alışverişi yapılabiliyor.Şifre girmeyede gerek kalmıyor.Ayrıca PySDM kurmak için komuta gerek te kalmıyor.Zira paket yöneticisinde var.Belge yada yazılı çalışmaya gelince onu konuyla ilgili ingilizce bilen uzman arkadaşın yapması daha doğru olur diye düşünüyorum.