Nautilus Açamıyorum...

Başlatan barış, 28 Aralık 2009 - 23:08:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

barış

Merhaba arkadaşlar...
1024x768 bir çözünürlüğe sahibim. Masaüstündeki simgelerim masaüstüne sığmadığı için ve daha geniş bakmak için masaüstü simgelerini küçültmek istiyorum ancak tümden küçültmek istiyorum. Forumda da biraz araştırma yaptım Nautilus ile yapılabiliyormuş.
Uçbirime sudo nautilus yazdım ancak karşıma çıkan şöyle birşey oldu:

** (nautilus:9980): WARNING **: Unable to add monitor: İşlem desteklenmiyor
Nautilus-Share-Message: Called "net usershare info" but it failed: 'ağ kullanıcı paylaşımı' 255 hatası ile geri döndü: net usershare: cannot open usershare directory /var/lib/samba/usershares. Error No such file or directory
Please ask your system administrator to enable user sharing.

--- Hash table keys for warning below:
--> file:///root
--> file:///root/Desktop
--> file:///

(nautilus:9980): Eel-WARNING **: "nautilus-metafile.c: metafiles" hash table still has 3 elements at quit time (keys above)

(nautilus:9980): Eel-WARNING **: "nautilus-directory.c: directories" hash table still has 3 elements at quit time

daha sonrada root dizini açıldı. Ancak birtek root dizini açıldı başka hiç birşey açılmadı.
Acaba bu bir sorun mu ?
Yoksa ben mi beceremedim ?

heartsmagic

Olması gereken şey olmuş gibi. Sen sudo komutuyla açarsan root dizini açılır. Gerçi bana kalsa bunu ön tanımlı yapmazdım. Maazallah kullanıcı bir üst dizine çıkıp orayı burayı silebilir, neyse.

Yapmak istediğin şeyi sudo ile yapma. Tıkla yukarıdan Başlangıç Dizini'ni, açılan dosya yöneticisinde simge ayarlarını yap.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

barış

Pek bir şey anladığımı söyleyemem... "sudo" yazmadan girdim bu seferde /home/terrordrone dizini açıldı. E şimdi ben masaüstü simgelerimi buradan nasıl küçülteceğim ?

heartsmagic

Değiştir-Tercihler-Görünümler
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

barış

Teşekkür ederim şimdi oldu =)