[Çözüldü] 9.10 kurulmuyor...

Başlatan tester, 27 Aralık 2009 - 18:49:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tester

1. seçeneğe tıkladığmda ubuntunun simgesi çıkıyor Numlock hariç diğer ışıklar yanıp yanıp sönüyor. kitleniyor. Kurulum yapamıyorum hiç bir şekilde. Ubuntunun sitesinden tekrar iso yu indiriyorum.. bir daha en yavaş hızda yakıcam MD5 kont. yaptırıyorum sorun çıkmıyor....  :(

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 27 Aralık 2009 - 18:51:23

Karmic Koala Cd'den başlatmak istedim. diğer seçeneğide işaretledim, ubuntuyu kur CDden başlatmadan ama yine de kurmuyor hiç açılmıyor ışıklar yanıp yanıp sönüyor numlock hariç. Ubuntunun logosu kalıyor ekranda başka hareketlilik yok.  :(

bytan

F6'ya basarak görünen seçenekleri seçin. Görünen kernel parametrelerinden ise quiet seçeneğini silerek kurmayı deneyin. En azından takıldığı yeri görme imkanımız olabilir.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

tester

sanırım iso da bir problem vardı... tekrar DVD ye yükledim baya yavaş yazdırdım. şu an kurulumu yaptım.

fakat pidgini kurmaya çalıştım ama göremiyorum :D atmamış uygulamalara aynen denildikleri gibi yaptım.

sudo apt-key adv --recv-keys --keyserver keyserver.ubuntu.com \     67265eb522bdd6b1c69e66ed7fb8bee0a1f196a8

echo deb http://ppa.launchpad.net/pidgin-developers/ppa/ubuntu \     `lsb_release --short --codename` main | \
    sudo tee /etc/apt/sources.list.d/pidgin-ppa.list

After doing this, open Update Manager, check for updates, and then install the newly available Pidgin packages. update de yaptım.

Future Pidgin updates will show up in Update Manager along with the usual Ubuntu updates. The PPA will need to be re-setup only after upgrading Ubuntu.

This PPA is maintained by one developer, so please be patient. It often lags behind the source releases a couple of days.

ironic

sudo aptitude update && sudo aptitude install pidgin

komutunu ver. Ayrıca forumda Pidgin depoları paylaşılmıştı. Bu tür durumlarda öncelikle forum araması yapmayı deneyebilirsin.  :)

Başlığa konu olan sorun çözüldüğü için etiketleyip, kilitliyorum.

acer

Alıntı yapılan: tester - 27 Aralık 2009 - 20:49:15
sanırım iso da bir problem vardı... tekrar DVD ye yükledim baya yavaş yazdırdım. şu an kurulumu yaptım.

fakat pidgini kurmaya çalıştım ama göremiyorum :D atmamış uygulamalara aynen denildikleri gibi yaptım.

sudo apt-key adv --recv-keys --keyserver keyserver.ubuntu.com \     67265eb522bdd6b1c69e66ed7fb8bee0a1f196a8

echo deb http://ppa.launchpad.net/pidgin-developers/ppa/ubuntu \     `lsb_release --short --codename` main | \
    sudo tee /etc/apt/sources.list.d/pidgin-ppa.list

After doing this, open Update Manager, check for updates, and then install the newly available Pidgin packages. update de yaptım.

Future Pidgin updates will show up in Update Manager along with the usual Ubuntu updates. The PPA will need to be re-setup only after upgrading Ubuntu.

This PPA is maintained by one developer, so please be patient. It often lags behind the source releases a couple of days.
Pidgin'i kurmak için uyugulamalar= ubuntu yazılım merkezi pidgin yazarsanız daha sağlıklı kurulum yapmış olursunuz. Eğer kurulu görünüyorsa kaldırın tekrardan kurun.