totem altyazı sorunu

Başlatan janparey, 26 Aralık 2009 - 20:30:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

janparey

arkadaşlar ben sade yapısı yüzünden filmler için totemi tercih ediyorum ama onunla ilgili bir sorunum var.altyazılar türkçe karakterleri göstermiyodu bende kodlamayı türkçe iso gibi bişeyler yaptım ama şimdi filmlere altyazı ekleyince takılıp kalıyo bi fikri olan var mı

okan_ubuntu

Türkçe windows yap kodlamayı ben de şimdi yaptım :D

janparey

tskrler oldu ama bazı filmlerde application/subrip codec istiyo sonra arama yapıyo ama bulamıyo

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 26 Aralık 2009 - 21:06:08

bazı filmlerde halen takılıyo kalıyo bu yüzden vlc yi kullanıyorum altyazılı filmlerde

okan_ubuntu

Takılırken firefox açık mı ve flash içerikli bir sitede açıksa sorun olabilir.

zeitgeist

@can_66,

Codec mesajını aldığın filmlerin uzantısı nedir?

Türkçe kullanımına biraz daha özen gösterirsen daha rahat anlaşabiliriz.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

Alquimista

Bu takılma olayı benimde başıma geliyor. Filmi üzerine çift tıklayarak açmak yerine totem'i açıp filmi üzerine sürükledikten sonra çalışıyor. Direk filme tıkladığımda eğer altyazı aynı klasör altında ise kilitleniyor.

SMPlayer denemeye başladım bu ara, tavsiye ediyorum.
If you should go skating on the thin ice of modern life, dragging behind you the silent reproach of a million tear-stained eyes, don't be surprised when a c rack in the ice appears under your feet. You slip out of your depth and out of your mind with your fear flowing out behind you as you claw the thin ice.

janparey

AlmaMorena arkadaşım seninle sorunumuz tamamen aynı dediğim gibi bende bu yüzden vlc ye yöneldim ama sırf bu sorun yüzünden totemden vazgeçmek istemiyorum

Alquimista

can_66, VLC kullandım bende uzun süre ama bir gün ne olduğunu anlamadan çalışmamaya başladı, hiç açılmıyordu. Bende alternatif bir şeyler denemeye başladım. SMPlayer'da güzel (önceki mesajı yazdığımda kullanmaya başlamıştım) ama nedense bu Totem çok basit bir program olmasından mıdır nedir, ben inatla totem kullanıyorum =D

Filmi totem'i açıp üzerine sürüklüyorum, sonra menüden alt yazısını seçiyorum sonrasında çalışıyor totem =)
If you should go skating on the thin ice of modern life, dragging behind you the silent reproach of a million tear-stained eyes, don't be surprised when a c rack in the ice appears under your feet. You slip out of your depth and out of your mind with your fear flowing out behind you as you claw the thin ice.

ironic

uçbirimden totemi (totem komutuyla)  başlatıp bu tür bir alt yazılı  film açtığında hata çıktısı alıyormusun?

Totem , Karmic ile gelen sürümünde denemedim ama daha önceki sürümlerde bu tür takılma sorunları yoktu.

janparey

ironic kardeş ben senin terminal yöntemini deniycem olursa haber veririm

Alquimista

@ironic, uçbirimden totem'i açtığımda şu hatayı alıyorum:
(totem:16731): Gtk-WARNING **: Attempting to read the recently used resources file at `/home/ramazan/.recently-used.xbel', but the parser failed: '/home/ramazan/.recently-used.xbel' dosyası okunurken hata: Is a directory.

ama totem açılıyor.

filmi açıyorum totem ile ve uç birime o sırada şunlar geliyor;
(totem:16731): GLib-GObject-WARNING **: value "10752000" of type `guint' is invalid or out of range for property `connection-speed' of type `guint'

(totem:16731): Gtk-WARNING **: Attempting to store changes into `/home/ramazan/.recently-used.xbel', but failed: '/home/ramazan/.recently-used.xbel.TEQF5U' dosyasının adı '/home/ramazan/.recently-used.xbel' olarak değiştirilirken hata: g_rename() başarısızlığı: Is a directory

ama filmde herhangi bir problem olmadan (alt yazılarıda klasör içindeyse kendisi açmış olmuyor) izliyorum.

sorun filme direk olarak tıkladığımda, totem ile açıldığında ortaya çıkıyor. bence çok mühim bir şey değil ama, olmasa daha iyi olurdu elbette.