[Çözüldü] Emesene Kamera Hatası

Başlatan Kubilay, 25 Aralık 2009 - 14:25:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kubilay

Synaptic Paket Yöneticisi ile "emesene" indirip kurdum..gayet güzel kullanışlı ama 3 sorun var.
1 - nick değişmiyor..değiştirsemde eskisi yazıyor yine.
2 - kamera gönderirken "You don't have libmimic, so you can't send or receive webcam" hatası çıkıyor.
3 - Birde konuşmalarda smileyler gözükmüyor. ":D" yapıyorum ama gönderilen ekranında çıkmıyor..

sabian

Alıntı yapılan: geberik - 25 Aralık 2009 - 14:25:12
Synaptic Paket Yöneticisi ile "emesene" indirip kurdum..gayet güzel kullanışlı ama 3 sorun var.
1 - nick değişmiyor..değiştirsemde eskisi yazıyor yine.
2 - kamera gönderirken "You don't have libmimic, so you can't send or receive webcam" hatası çıkıyor.
3 - Birde konuşmalarda smileyler gözükmüyor. ":D" yapıyorum ama gönderilen ekranında çıkmıyor..

1-nick konusunda biraz kurcalarsan halledersin, ben değiştirebiliyorum.
2-libmimic paketi kurulu değil ya da kamera takılı değil gibi bir uyarı. Sinaptic'ten "libmimic" paketini kurmalısın.
3- eğer smileyleri görmüyorsan şu aşağıdaki kodu söylediğim yere yazacaksın. Masaüstüne ya da panele sağ tıklayarak başlatıcı oluştur seçeneğini bul. Burara uygulama adına emesene komut kısmına da env LC_CTYPE="en_US.UTF8" emesene yaz ve kapat. Bu andan itibaren oluşturduğumuz başlatıcıyı kullanarak giriş yaptığında ifadeleri göreceksin.

bir de forumda konu açmadan önce biraz arama yapmanı öneririm. Bunun gibi konular daha önce de açılmıştı. emesene ifade sorunu başlığı bunlardan bir tanesi.

"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

kuleyni

@dewrim2'nin söylediklerine ek olarak aşağıdaki komutla libmimic kurulumunu yapabilirsin yalnız kurduktan sonra emeseneyi baştan başlatman lazım.

sudo apt-get install python-libmimic

Kubilay

teşekkürler arkadaşlar..problem çözülmüştür.
ayrıca nickin başına ' işareti koyulduğunda nick değişmiyor,bunuda öğrenmiş olduk :D
-kilitlenebilir-

sabian

sorunun çözüldüğü için sevindim, geri dönüş için de ayrıca teşekkürler :) hayırlı olsun...
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com