aktarma hatasi

Başlatan vatansiz, 25 Aralık 2009 - 10:31:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

vatansiz

merhaba arkadaslar benim makinada windows ,ubuntu ve birde deppo bölümü mevcut. ubuntu uzerinde olan 4.GB üzeri filimleri deppoya kopyalayamiyorum, windows bölümüne aktarmada sorun cikmiyor ama depoya aktarmaya yada benim externe HD aktamaya calistigimda su hatayi aliyorum (Fehler beim Schreiben in Datei: File too large) yardimlarinizi bekliyorum selamlar.

zeitgeist

Harici diskin formatı fat32 ise 4gb dan fazlasında hata verebilir. Format fat32 mi?
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

ırmak

Alıntı yapılan: vatansiz - 25 Aralık 2009 - 10:31:04
merhaba arkadaslar benim makinada windows ,ubuntu ve birde deppo bölümü mevcut. ubuntu uzerinde olan 4.GB üzeri filimleri deppoya kopyalayamiyorum, windows bölümüne aktarmada sorun cikmiyor ama depoya aktarmaya yada benim externe HD aktamaya calistigimda su hatayi aliyorum (Fehler beim Schreiben in Datei: File too large) yardimlarinizi bekliyorum selamlar.

Hatada kopyalamak istediğiniz dosyanın çok büyük olduğunu söylüyor.
Ama hatayı Almanca aldığınıza göre zaten bunu anlamış olmanız gerekmez mi?:)

vatansiz

harici diskin formati fat32 almancam fena degil hatayi anladim. anlamadim demedim benim alamadigim neden böyle bir hata veriyor. neden 4gb üzeri bir dosyayi kopyalarken böyle bir hata vermesi.

zeitgeist

Yanlış bilmiyorsam fat32 sistemi 4 gb ve daha büyük dosyaların transferine izin vermiyor ya da böyle bir bug var. Tam olarak hatırlamıyorum ama fat32 kanynaklı olduğuna eminim.

Disk formatını değiştirmen halinde mesele çözülecektir.

heartsmagic

Alıntı yapılan: zeitgeist - 25 Aralık 2009 - 19:54:20
Yanlış bilmiyorsam fat32 sistemi 4 gb ve daha büyük dosyaların transferine izin vermiyor ya da böyle bir bug var. Tam olarak hatırlamıyorum ama fat32 kanynaklı olduğuna eminim.

Disk formatını değiştirmen halinde mesele çözülecektir.

Böcek değil, fat32'nin sınırı 4 GB.

Alıntı YapMax file size    4 GB minus 1 byte (or block size if smaller)
http://en.wikipedia.org/wiki/Fat32#FAT32
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

localhost

Sadece bir alternatiftir. Dosyayi RAR olarak 1GB seklinde parcalara bölersiniz. Bu sekilde kopyalama yapabilirsiniz. @heartsmagic FAT32 icin gerekli linki vermis.
Linux LPIC1 - MCSA

zeitgeist

Alıntı yapılan: heartsmagic - 25 Aralık 2009 - 20:42:39
Böcek değil, fat32'nin sınırı 4 GB.

Bilgi netleşmiş oldu böylece .)