synaptık sorunu (press RETURN to try no + RETURN to abort)

Başlatan sireno52, 23 Aralık 2009 - 18:04:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sireno52

selam arkadaşlar synaptic ten  sun java  paketlerini  arattım  ne kadar sun java paketi varsa indirdim kurulumun yarısında  şu yazıda takıldı kaldı  (press RETURN to try no + RETURN to abort])  2-3 saatten beri böyle bekliyor  ben ingilizceden anlamıyorum ama  press  demekle  bir tuşa bas  anlamınamı geliyor  RETURN bir tuş adımı   gerçi synaptic  paketi kapatma da kapatamıyorum dondu kaldı
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

ironic

Forumda öncelikle arama yapalım. Bu tür girişimler istenmeyen sonuçlar verebilir. Java kurulumu defalarca geçti forumda.

Tam olarak neleri kurdun?

dpkg - l | grep java

ve

dpkg - l | grep openjdk

komutlarının çıktıları nedir?

sireno52

haklısını kusura bakmayı ben  foruma bakmadan synaptık ten indirdim  böyle oldu

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 23 Aralık 2009 - 19:00:29

Alıntı yapılan: ironic - 23 Aralık 2009 - 18:14:27
Forumda öncelikle arama yapalım. Bu tür girişimler istenmeyen sonuçlar verebilir. Java kurulumu defalarca geçti forumda.

Tam olarak neleri kurdun?

dpkg - l | grep java

ve

dpkg - l | grep openjdk

komutlarının çıktıları nedir?
verdiğin komutların cıktıları root@sireno52-desktop:/home/sireno52# dpkg - l | grep java
dpkg: need an action option

Type dpkg --help for help about installing and deinstalling packages [*];
Use `dselect' or `aptitude' for user-friendly package management;
Type dpkg -Dhelp for a list of dpkg debug flag values;
Type dpkg --force-help for a list of forcing options;
Type dpkg-deb --help for help about manipulating *.deb files;
Type dpkg --license for copyright license and lack of warranty (GNU GPL) [*].

Options marked [*] produce a lot of output - pipe it through `less' or `more' !
root@sireno52-desktop:/home/sireno52# dpkg - l | grep openjdk
dpkg: need an action option

Type dpkg --help for help about installing and deinstalling packages [*];
Use `dselect' or `aptitude' for user-friendly package management;
Type dpkg -Dhelp for a list of dpkg debug flag values;
Type dpkg --force-help for a list of forcing options;
Type dpkg-deb --help for help about manipulating *.deb files;
Type dpkg --license for copyright license and lack of warranty (GNU GPL) [*].

Options marked [*] produce a lot of output - pipe it through `less' or `more' !
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

heartsmagic

Komut yanlışlıkla boşluklu verilmiş:

dpkg -l | grep java olacak doğrusu.

@sireno52, sen neyi kurmaya çalışıyorsun? Son kullanıcı için JRE yeter ve onun için de ubuntu-restricted-extras yeterlidir. Daha önce de sana söyledik, bu paketi kur, zira lazım olacak.

Java kurulumunda senden sözleşme onayı ister. Bu olduğunda TAB tuşu ile onay bölümüne gel ve onayla.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

sireno52

Alıntı yapılan: heartsmagic - 26 Aralık 2009 - 02:21:04
Komut yanlışlıkla boşluklu verilmiş:

dpkg -l | grep java olacak doğrusu.

@sireno52, sen neyi kurmaya çalışıyorsun? Son kullanıcı için JRE yeter ve onun için de ubuntu-restricted-extras yeterlidir. Daha önce de sana söyledik, bu paketi kur, zira lazım olacak.

Java kurulumunda senden sözleşme onayı ister. Bu olduğunda TAB tuşu ile onay bölümüne gel ve onayla.
son verdiğin cıktısıroot@sireno52-desktop:/home/sireno52# dpkg -l | grep java
ii  java-common                           0.30ubuntu5                                Base of all Java packages
ii  java-wrappers                         0.1.15                                     wrappers for java executables
ii  libcommons-cli-java                   1.1-3ubuntu3                               API for working with the command line argume
ii  libcommons-lang-java                  2.4-4                                      Extension of the java.lang package
ii  liblog4j1.2-java                      1.2.15-4ubuntu1                            Logging library for java
ii  libswt-gtk-3.4-java                   3.4.2-3                                    Standard Widget Toolkit for GTK+ Java librar
ii  sun-java6-bin                         6-15-1                                     Sun Java(TM) Runtime Environment (JRE) 6 (ar
rc  sun-java6-demo                        6-15-1                                     Sun Java(TM) Development Kit (JDK) 6 demos a
rc  sun-java6-fonts                       6-15-1                                     Lucida TrueType fonts (from the Sun JRE)
ii  sun-java6-jdk                         6-15-1                                     Sun Java(TM) Development Kit (JDK) 6
ii  sun-java6-jre                         6-15-1                                     Sun Java(TM) Runtime Environment (JRE) 6 (ar
ii  sun-java6-plugin                      6-15-1                                     The Java(TM) Plug-in, Java SE 6
  ben normal bir şekilde javası calışsın istedim işi hep karıştırdım kusuruma bakmayı yalnısz ben sana kişisel bir soru soracağım ya bu kadar kodu  nasıl aklınızda tutuyorsunuz biryerlere notmu ediyorsunuz   her soruna hızır  yetişiyorsunuz

heartsmagic

JRE şu an kurulu görünmekte. Herhangi bir programda ya da sitede sorun yaşıyor musun?

Özel soruya cevap: Senelerin getirdiği tecrübe. Bir süre sonra herkes bu konuma gelir @sireno52, sen de, bir başkası da. Komutların bir kısmı ezberimde, bir kısmını kabaca biliyorum, bir kısmını araştırınca bulabiliyorum. Dediğim gibi bu da sadece tecrübenin getirdiği bir şey, fazladan bir meziyetim yok yani.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.