ubuntu kilitleniyor

Başlatan bsod1, 19 Aralık 2009 - 14:02:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bsod1

arkadaşlar geçen yine bu forumda bir başlıkta sistemi 11 gündür kapatmadım sorunsuz çalışıyor diye artistlik yaptım(:P sanki benim marifetim) ve belamı buldum, ubuntum bir gün içinde 2 kere kilitlendi.

nasıl olduğunu tam olarak kestiremesem de olaylar şu şekilde gerçekleşti, telefonum çaldı ve ben telefonla konuşurken çılgınlar gibi mouse ile oraya buraya tıklamaya başladım, o sırada opera açıktı ekranda, bir müddet çılgınlar gibi rastgele birşeylere tıkladım, daha sonra operanın adres çubuğuna tıkladığımda açılmadı ve kilitlendi, hiçbir şeye tıklayamıyordum ama mouse hareket ediyordu. müzik de devam ediyordu, resetlemek zorunda kaldım

ikincisi de bir program kurarken yine çılgınlar gibi oraya buraya tıkladım, daha sonra ne olduysa yine kilitlendi, müzik yine devam ediyor bu arada, resetledim.

bir çözümü yok mudur :) windozdaki gibi ctrl-alt-del gibi bir şeyi yok mu ubuntunun kapatayım kilitlenen programı işime devam edeyim?

localhost

Alternatif olarak yapabilirsin. ctrl+alt+F1 kombinasyonu ile bir terminale gecersin. Buradan top komutu ile en son calistirdigin programlari kill program_adi seklinde kapatirsin. Tekrar ctrl+alt+F7 ile normal ekrana dönersin.
Linux LPIC1 - MCSA

bsod1

hmm güzelmiş bunu deneyeceğim bir daha kilitlenirse, fakat bunu gui ile yapmanın bir yolu yok mudur :)

heartsmagic

Vardır da sen zaten gui çalışmıyor demiyor musun? Ayrıca buna neden olmamak için çılgınlar gibi sağa sola tıklamasan? :)
Bir de X'i yeniden başlatmayı deneyebilirsin. Forumda Ctrl+Alt+Backspace diye aratırsan bunu Karmic ile nasıl yapacağını bulabilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ırmak

Enteresan şekilde aynı durum bugün 2 kez benim de başıma geldi.
Her şey Songbird yükledikten sonra başladı.
Zaten hiç yüklemek istememiştim onu.
2.sinde hemen kaldırdım.
Elbette nedeni benim de çılgınlar gibi sağa sola tıklamam olabilir.
Ama zavallı bir ötücü kuşa suç atmak daha kolay geliyor:)

ODİN

ubuntu 9.04 de uçan pc şimdilerde 9.10 da hemen her 2-3 oturumda bir kilitlenir öyle "çılgınlar gibi tıklamama rağmen"
Kişi, ışığını karartmayı da bilmelidir, böceklerden ve hayranlardan kurtulmak için.

ırmak

Alıntı yapılan: BayboraKaan - 19 Aralık 2009 - 17:12:05
Ubuntu-tweak yüklü mü sizde?

Aynı sorunu bende yaşıyorum sanki içimden bir ses sorun onda imiş gibi geliyor.

Hayır bende Tweak yüklü değil.
Temadan kuşkulanıp kaldırdım.
Her an Firefox'a da öfkelenebilirim.
Gerçi Songsbird'ü kaldırdıktan sonra tekrar kitlenmedi ama yine tedbirli olmak lazım:)

heartsmagic

Durduk yere kitlenen sistem için forumda daha önce bir şeyler konuştuk. Eğer kitlenen sistemin kendisiyse ve hiçbir şekilde cevap vermiyorsa network-manager'ı kaldırıp Wicd kurmayı deneyin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.