Oyun Yüklerken media/cdrom0 hatası yazıyor:S

Başlatan arda_cgty, 18 Aralık 2009 - 23:39:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

arda_cgty

Lütfen acil yardım istiyorm ubuntuda oyun yüklemeye calsırken Media/cdrom0.exe yazıYor:S Acil yardım ne yapmam lazım Bu arada Yüklemek istediqim oyunlar pes 2009 ve fm 2009 uyarmı ubuntuya acaba acil yardım pls

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 18 Aralık 2009 - 23:44:13

arkadaslar cok aciL Lütfen cevap yazın gercekten cok acil

xwes

Buradan bu oyunlari wine ile ne seviyede çaliştiklarina bakabilirsin. Oyunu ne ile kurêaya çalişiyorsun, .iso dosyasindan mi? Oyle ise gmountiso ile elindeki isoyu /media/cdrom noktasina bagla. Sanal CD oluştur yani.

(Sorunuzun nesi acil anlayamadim. O dakika oyun oynayamazsaniz ne olcak ki? Lutfen sabirli olun, iki mesajiniz arasinda sadece 5 dakika var)

Sherlock Holmes

CD'den mi yüklemeye çalışırken bu hata ile karşılaşıyorsunuz.?
Ayrıca Wine ile Fm 2009'un, Pes 2009'a göre çalıştırma ihtimaliniz daha yüksek.

foma

Direk olarak ubuntu'ya .exe uzantılı oyun, program vs. kuramazsın. Bu işi yapan yazılımlar var. Bunlardan biri yukarda bahsedildiği gibi "wine". Bu yazılımlar ile de her oyun, program çalışmaz. Forumda önce arama yapmanı öneririm.
Nükleer ile yaşamaya hazır mısın? Çözümsüz atıklara, kazalara, senden gizlenecek olan radyoaktif sızıntılara hazır mısın?
http://nukleer.greenpeace.org/?page=petition

zeitgeist

Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

arda_cgty

Alıntı yapılan: xwes - 19 Aralık 2009 - 03:09:05
Buradan bu oyunlari wine ile ne seviyede çaliştiklarina bakabilirsin. Oyunu ne ile kurêaya çalişiyorsun, .iso dosyasindan mi? Oyle ise gmountiso ile elindeki isoyu /media/cdrom noktasina bagla. Sanal CD oluştur yani.

(Sorunuzun nesi acil anlayamadim. O dakika oyun oynayamazsaniz ne olcak ki? Lutfen sabirli olun, iki mesajiniz arasinda sadece 5 dakika var)

Benim dayımın bilgisayarında da oyun, ben de dayım da tam olarak bilmiyoruz...Oyunu da normal Pes2009.exe dosyasından Yüklemeye calıştım ama bu hatayı verdi, sanal CD falan hiç bilgim yok. Bilgisayarı cok iyi bilmiyorum da nasıl olduğunu bir anlatabilirmisiniz acaba ?

Düzenleme notu : Kelime içinde olur olmaz yerlerde büyük harfler kullanmak  sorununuzu daha iyi anlatmaz. Lütfen düzgün Türkçe ile yazın.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 20 Aralık 2009 - 22:12:06

Acaba nasıL oLuyor anlayamadım?

arda_cgty

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

arda_cgty

Sherlock Holmes

CDrom çalışmaması durumunda,
bir Vvindows'ta kurulmuş olan oyunun dosyalarını çekip,
wine taşıyıp, oyunu çalıştırma aşamalarına bu şekilde başlayabilirsiniz.
Buradaki 3 aşama sonrasını uygulayabilirsiniz........
code yazan kısmı size kalmış.