[Çözüldü] giriş ekranı sorunu

Başlatan zakokkk, 18 Aralık 2009 - 13:30:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

zakokkk

CTRL +ALT+ f1 ile ubuntuyu siyah dos ekranına düşürdüm şuanda resetlesemde pc yi yine ordan başlıor

Günebakan

Ctrl+alt+f7 yap grafik ekran geri gelir. yok gelmiyorsa # sudo gdm komutunu ver ve gdm'yi çalıştır.

zakokkk

iki şekildede denedim ama açmıor. benım sistemim ubuntu 9.10 siyah ekranda login ve şifremi yazıorum kullanıcıya gelior ama orda bir komutmu kullanmak lazım ?

utdmr

Alıntı yapılan: zakokkk - 18 Aralık 2009 - 13:55:28
iki şekildede denedim ama açmıor. benım sistemim ubuntu 9.10 siyah ekranda login ve şifremi yazıorum kullanıcıya gelior ama orda bir komutmu kullanmak lazım ?
Evet.
sudo service gdm start komutu verdikten sonra şifrenizi girip deneyebilir misiniz?
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

raspacı

Ek olarak bu sorun öncesinde ekran kartı ayarlarıyla (xorg.conf ile oynamak veya sürücü yükleme teşebbüsü gibi) oynadınız mı?
nereye gidersen git kendini de götürürsün.

zakokkk

hayır hiçbirşeyle oynamadım sudo service gdm start diyince gdm start/running procces 29687 yazıor ve her enter da rakam değişior.

zakokkk

Alıntı yapılan: BayboraKaan - 18 Aralık 2009 - 14:33:36
startx

Komutunu verir misin?

Evet çözüm budur arkadaşlar çok teşekkürederim. Öğrenicez bu linuxu :D